12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü Ekleme Tarihi : 12.03.2012

İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Ziya Gökalp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konferans salonunda Müdürlüğümüzün organize etmiş olduğu bir tören düzenlendi.

 Kategori : Duyurular

 Kız Öğrencilerimiz Futbolda da Birinciler Ekleme Tarihi : 08.03.2012

08-22/02/2012 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen Bayanlar Futbol Birinciliği Müsabakalarında ilçemiz Kumluca’yı başarı ile temsil eden Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesimiz Antalya 75.Yıl Cumhuriyet Lisesi’ni 4-1,

 Kategori : Duyurular

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TEKDEMİR'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Ekleme Tarihi : 08.03.2012

Dünyada yaşanan baş döndürücü değişim ve gelişimlere rağmen ne yazık ki dünyanın farklı bölgelerinde cinsiyet eşitsizliğine dair olumsuz durumlar yaşanmaktadır. Genç Cumhuriyetimiz dünyanın birçok ülkesinden daha önce harekete geçerek Medeni Kanun ile Türk kadınının sosyal hayattaki yerini sağlamlaştırmış ve seçme seçilme hakkının verilmesi ile kadınların sosyal ve siyasi hayata katılımını teşvik etmiştir.

 Kategori : Duyurular

 Yerleşik Yabancı Vatandaşlar Türk Mutfağı ve Yöresel Yemekleri Beğendi Ekleme Tarihi : 02.03.2012

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Haydi Buzları Kıralım" AB Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi kapsamında, ilçemizde yaşayan yerleşik yabancılara Türk kültürü ve yemeklerimiz tanıtılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 "Bir Milyon İyi İnsan Aranıyor." Ekleme Tarihi : 02.03.2012

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Değerler Eğitimi Komisyonu'nca Türk Kızılayı ile işbirliği yapılarak organize edilen ve Mimar Sinan İlköğretim Okulu bünyesinde 1 Mart 2012 Perşembe günü ilçe genelinde kan bağışı kampanyası organize edilmiştir.

 Kategori : Duyurular

 28 Şubat Sivil Savunma Günü Kutlandı Ekleme Tarihi : 02.03.2012

28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Atatürk İlköğretim Okulu'nda Müdürlüğümüz bünyesinde organize edilerek Kumluca Belediyesi ve Sağlık Grup Başkanlığı yardımlarıyla gerçekleştirilen bir tatbikat düzenlenmiştir.

 Kategori : Duyurular

 Bu Benim Eserim Bölge Projeleri Ekleme Tarihi : 02.03.2012

İlçemiz okullarından Bu Benim Eserim Projeleri kapsamında İl Çalışma Gurubu tarafından Bölge Çalışma Gurubuna gönderilmesi uygun bulunan 13 proje bulunmaktadır.

 Kategori : Duyurular

 Oyun Hakemliği ve Liderliği Sertifikaları Dağıtıldı Ekleme Tarihi : 28.02.2012

Müdürlüğümüz ve Türkiye Çocuk Oyunları Federasyonu arasında yapılan görüşmeler sonrasında ilçemizde görev yapan öğretmenlere yönelik 7-8 Ocak 2012 günlerinde ilk gün Kumluca Ziya Gökalp YİBO Konferans Salonunda ikinci gün de Kumluca Belediyesi Kapalı Spor Salonu'nda çocuk oyunları (Mendil Kapmaca ve Sek Sek) oyun liderliği ve hakemlik kursu düzenlenmiştir.

 Kategori : Duyurular

 Yabancılar İçin Halk Oyunları Semineri Yapıldı Ekleme Tarihi : 24.02.2012

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde yürütmekte olduğumuz Haydi Buzları Kıralım adlı AB Hayat Boyu Öğrenme Programları Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projemiz kapsamında ilçemiz sınırları içinde yaşayan yabancı kökenli vatandaşlarımıza yönelik 23.02.2012 Perşembe günü saat 14.30'da Kumluca Mimar Sinan İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda proje kapsamında hazırlanan seminerlerden biri olan Halk Oyunları ve Yöre Kültürü konularında bilgilendirme semineri yapılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 Kumluca RAM Batı Antalya Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı Ekleme Tarihi : 24.02.2012

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 22/02/2012 Çarşamba Günü Saat 10:00’da Kumluca Atatürk İlköğretim Okulu Toplantı Salonunda Kumluca, Finike, Kaş, Demre, Elmalı İlçesindeki Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürlerinin katıldığı; Anaokulu, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında görevli Rehber Öğretmenler toplantısı yapılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 Gül Çetin Kaur Lisesi Kız Futbol Takımı Antalya Şampiyonu Oldu Ekleme Tarihi : 23.02.2012

22 Şubat 2012 Çarşamba günü Antalya Zeytinköy spor tesislerinde Liseler arası Kız Futbol Takımı şampiyonluk mücadelesi yapıldı. 3-1'lik skorla Antalya İl Şampiyonu olan İlçemiz Gül Çetin Kaur Lisesi Kız Futbol takımı şampiyon olarak ilimizi grup birinciliklerinde temsil etme hakkını kazanmıştır.

 Kategori : Duyurular

 Öğretmenlere Değerler Eğitimi Semineri Verildi Ekleme Tarihi : 20.02.2012

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmekte olan Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında ilçemiz okullarında görev yapan öğretmenlere yönelik Değerler Eğitimi Formatör Öğretmenlerimiz tarafından seminer çalışmaları başlatılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 Hayırsever Mustafa Acarbulut ile Mavikent Anadolu Lisesi Okul Protokolu İmzalandı Ekleme Tarihi : 20.02.2012

Antalya Valiliği’nde düzenlenen törende Hayırsever Mustafa Acarbulut ile protokol imzalandı. Düzenlenen törene Antalya Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, Kaymakamımız Sayın Salih IŞIK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TEKDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY ve protokol üyeleri katıldı.

 Kategori : Duyurular

 Yabancılara Ebru Semineri Yapıldı Ekleme Tarihi : 16.02.2012

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde yürütmekte olduğumuz Haydi Buzları Kıralım adlı AB Hayat Boyu Öğrenme Programları Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projemiz kapsamında ilçemiz sınırları içinde yaşayan yabancı kökenli vatandaşlarımıza yönelik 16.02.2012 Perşembe günü saat 14.30'da Halk Eğitim Merkezi binamızda geleneksel sanatlarımızdan Ebru Sanatı'nın tanıtımı ve katılımcılarla uygulamalı ebru çalışmaları yapılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 "Okullar Hayat Olsun" Projesi İmza Töreni Gerçekleşti Ekleme Tarihi : 09.02.2012

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında Kumluca Kaymakamlığı, Kumluca Belediyesi ve belde belediyeleri ile müdürlüğümüze bağlı toplam 9 Okul arasında Kumluca Kaymakamlığı toplantı salonunda 09.02.2012 Perşembe günü saat 10.30’da proje sunumu ve protokol imza töreni yapılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 Öğretmenlere Pratik İngilizce Dil Kursu açıldı Ekleme Tarihi : 07.02.2012

Müdürlüğümüz Hizmet İçi Eğitim Bürosu tarafından ilçemizde görev yapan öğretmenlerin ilgi ve istekleri göz önüne alınarak belirlenen hizmet içi eğitim planı doğrultusunda Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nda, kurs açılışı 06.02.2012 tarihinde başlayan toplamda 260 saatlik İngilizce Dil Kursu açılmıştır.

 Kategori : Duyurular

 Müdürlüğümüz ve Sağlık Grup Başkanlığınca Obeziteye Dikkat Çekmek İçin Eğitim Düzenlendi Ekleme Tarihi : 02.02.2012

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel müdürlüğü, Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler Daire Başkanlığı tarafından planlanarak Sağlık Grup Başkanlığı ve Müdürlüğümüz ortaklığıyla ilçemiz okullarında kantin işletmeciliği yapan kişilere ve okul idarecilerine yönelik

 Kategori : Duyurular

 Mesleki Eğitim Merkezi Hizmet Binası Temel Atma Töreni Yapıldı Ekleme Tarihi : 31.01.2012

Kumluca Sanayi Sitesi içinde yapılacak olan Mesleki Eğitim Merkezi hizmet binasının temel atma töreni 31.01.2012 tarihinde saat 14.00’te gerçekleştirilmiştir. Törene Kumluca Kaymakamı Sayın Salih IŞIK, Garnizon Komutanı Osman KOŞAR, Belediye Başkanı Hüsamettin ÇETİNKAYA ile Daire ve Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda ve Kooperatif Başkanları ve Üyeleri ile Sanayi Esnafı katılmışlardır.

 Kategori : Duyurular

 Milli Eğitim Müdürümüze Veda Yemeği Düzenlendi Ekleme Tarihi : 27.01.2012

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Müdürümüz Sayın Seydi Doğan’ın ilçeden ayrılması dolayısıyla 26 Ocak 2011 Perşembe günü veda yemeği düzenlendi.

 Kategori : Duyurular

 Beykonak Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kantin Açılış Töreni Ekleme Tarihi : 26.01.2012

Beykonak Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin kantin açılışı Kaymakamımız Sayın Salih IŞIK, Beykonak Belediye Başkanı Sayın Recep TURAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seydi DOĞAN, Şube Müdürlerimiz Sayın Yusuf TEKDEMİR ile Sayın Celil ÇOBAN, okul müdürleri ve basın mensupları katılımıyla gerçekleşmiştir. Kaymakamımız Sayın Salih IŞIK, Beykonak Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin yararlanması amacıyla yapılmış olan bu kantinin yapımında emeği geçen Sayın TURAN'a teşekkür etmiştir.

 Kategori : Duyurular

Sayfa Sayısı :   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Arşiv