ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Şehitlerimiz için saat 12.00'de Eski Camiinde şehitlerimizin ruhlarına Mevlid-i Şerif okutuldu ve vatandaşlarımıza yemek ikramı yapıldı.


"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında aynı gün saat:20.00 de Cumhuriyet Meydanında Ülkemiz genelinde olduğu gibi 81 Milyonun tek yürek olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde de Kumlucalı hemşehrilerimiz 7'den 70'e aynı ruh ve heyecanla ellerinde Türk Bayraklarıyla meydanlardaydı.

 Kumluca Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinliğe Kaymakam Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Daire Amirleri ve kalabalık bir Vatandaş topluluğu katıldı. 

Düzenlenen etkinlikler vatandaşlarımızın yoğun ilgisi eşliğinde gerçekleşti. Programda Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Günün Anlam ve Önemine İlişkin Konuşmalar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Canlı yayınının seyredilmesi, Şehit Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi tarafından okunan Kuran Tilaveti, Şehit Ömer Halisdemir'in şehit düştüğü anın canlandırıldığı kısa tiyatro gösterisi, şiirler, Sinevizyon gösterisi ile program devam etti. 

Program sonunda İlçemizdeki tüm minarelerden gece saat:00.13'te Sela okunması ve dua ile sona erdi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin programda yaptığı konuşmasında "Hain darbe girişiminin yıldönümünde, Gözünde sadece vatan ve bayrak sevgisinin ışığıyla tüm karanlıkları aydınlığa kavuşturan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehitlerimizin emaneti ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz ile tüm Türk milletinin "15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Gününü" kutluyorum. 

Tarihi anlı, şanlı zaferlerle dolu ülkemizin tarihine maalesef 15 Temmuz bir kara leke olarak kazılmıştır. FETO terör örgütü ve buna destek veren iç ve dış güçler topyekûn ülkemizi, sadece siyasi görüşümüze ya da iktidarımızı değil, Milletimizi, Vatanımızı, Bayrağımızı, Ezanımızı, Birliğimizi, Dirliğimizi, Demokrasimizi hedef almışlardır. Ülkemiz çok değişik safhalardan geçmiş, çok darbeler görmüştür. Ancak, hiçbir tanesinde TBMM bombalanmamıştır, kendi uçağıyla, kendi silahıyla, kendi mermisi ile vurulmamıştır. O gün orada bulunanlar tüm milletin seçtikleri her siyasi görüşü temsil eden tüm milletin vekilleriydi. 

Bu millet tankın karşısına, uçakların altına, mermilerin karşısına göğsünü siper eden 249 şehidini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacaktır. Ömer Halis Demir'leri, Taksimde kamyonetiyle insan taşıyan Şerife Bacıları, tankın egzozuna tişörtünü tıkayanları unutmayacaktır. 

Kurtuluş Savaşında, Çanakkale'de, Dumlupınar'da destan yazdığımız gibi, vatan söz konusu olduğu zaman yine, 15 Temmuz'da olduğu gibi emniyet ve silahlı kuvvetler içerisinde bu oyuna gelmeyen şanlı mensuplarla birlikte bu tür planları her zaman boşa çıkarmıştır. Bizlerin bu oyunları iyi görmesi, kendimize çeki düzen vermemiz, yaşananlardan ders çıkarıp bizden sonraki nesillere de en güzel şekilde aktarmamız gerekmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal ATATÜRK, 249 Şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazi ve şehitlerimize minnet duygularımı sunuyorum. Tekrar 15 Temmuzların yaşanmaması temennisiyle, şahsım ve ilçem adına bu güzide topluluğa 15 Temmuz'un seneyi devriyesinde müdürlüğümüze bağlı Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerimizin okul yöneticilerimizin koordinesinde hazırlanan programa katılım ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Dedi.

16-07-201916-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-201917-07-2019