ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017 -2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul ve Öğrenci Güvenliği Toplantısı Yapıldı.

19 Ekim 2017 Perşembe günü Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin başkanlığında Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanması (OGOS) toplantısı yapıldı.
2017 -2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul ve Öğrenci Güvenliği Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Habib İlaslan ile okul müdürlerinden oluşan ilçe komisyonu katılmıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin toplantının başında 2017–2018 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve dolayısı ile yıl boyunca öğrencilerimizin eğitime güvenli bir şekilde ulaşmaları ve güvenli eğitim almaları, güvenliğin sağlanması konusunda Milli Eğitim, Emniyet, Belediye, Okul Aile Birlikleri, Muhtarlıklarımız ve diğer tüm kuruluşlar olarak ortak bir yol haritası oluşturmak üzere kararlı olduklarını ifade etmiştir.

Toplantıda, İlçe OGOS komisyonu ile okullarda güvenli ortamın oluşturulması, güvenlik kamera sistemlerinin entegrasyonu, zararlı maddeler ve alışkanlıklar, Okullar başta olmak üzere, güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu,  öğrencilerin güvenli şekilde servislerle taşınması  konuları görüşüldü.

 

Toplantı sonunda OGOS ilçe planı çerçevesinde yapılacak çalışmalar ve işlemlerle alınacak önlemlerin koordineli gerçekleştirilmesi kararı alındı.

19-10-201719-10-201719-10-2017