ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97.Yıldönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törenle başladı. Törene Kumluca Kaymakamı Dr.Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Tören çelenk koyma işlemiyle başladı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Müdüriyet çelengini ilköğretim öğrencileriyle birlikte koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kutlamalar Sultan Alparslan İlkokulu’nda devam etti.

Törenlere daha sonra Sultan Alparslan İlkokulu’nda devam edildi. Buradaki törene İlçe Kaymakamımız Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, öğrenciler ve veliler izledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın, Mustafa Kemal Atatürk´ün geleceğin Cumhuriyet nesillerine armağan ettiğini belirten Sayın Girgin, "Bugün dünya çocuklarıyla birlikte beraber kutlamakta olduğumuz bu Bayram, gönüllerimizdeki sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularıyla barış ve huzur dolu bir dünyanın temelini oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" şeklinde sözlerini tamamlamıştır.

Konuşmanın ardından anaokulu öğrencileri çeşitli gösteriler sunmuş olup halk oyunları ve bisiklet yarışı gibi eğlenceli oyunlarla tören devam etmiştir.

 

Tebriklerin ardından, program sona ermiştir.