ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.Yıldönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törenle başladı. Törene Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları başkanları ile vatandaşlar katıldı. 

Tören çelenk koyma işlemiyle başladı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Müdüriyet çelengini Mimar Sinan Ortaokulu öğrencileriyle birlikte koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kutlamalar yine Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Mimar Sinan İlkokulu ve Mimar Sinan Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı programla devam etti. 

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır.Konuşmasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın, Mustafa Kemal Atatürk´ün geleceğin Cumhuriyet nesillerine armağan ettiğini belirten Sayın Girgin, "Bugün dünya çocuklarıyla birlikte beraber kutlamakta olduğumuz bu Bayram, gönüllerimizdeki sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularıyla barış ve huzur dolu bir dünyanın temelini oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" şeklinde sözlerini tamamlamıştır. 

Konuşmanın ardından anaokulu öğrencileri, ilkokul ve ortaokul öğrencileri çeşitli gösteriler sunmuş, şiirler okunmuş, halk oyunları, yarışmalar ve eğlenceli oyunlarla program sona ermiştir. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kumluca Gençlik Meclisi ve Kumluca Yıldızlar Meclisi öğrencileri 23 Nisan Özel Gündemli toplanarak konuşmalar yapmışlardır. Ayrıca öğrencilerimiz temsili olarak makamlara ziyaretlerde bulunarak 23 Nisan’a özel olarak protokolün yerine geçmiştir. 

Yine Mimar Sinan İlkokul öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gün boyu Kumluca Belediyesi Anons Bürosundan şiirler okumuştur.

 24-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.