ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 99. Yıldönümü Kutlama Mesajı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 99. Yıldönümü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN, bir kutlama mesajı yayımlamıştır.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 99. Yıldönümü Kutlama Mesajı.

 Bugün, milli iradenin ve milli egemenliğin temel dayanağı olan TBMM’nin açılışının 99. yıldönümünü ve aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla, milletçe birlik, beraberlik, huzur ve güven içerisinde kutlamaktayız. 

“Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” anlayışıyla elimize tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 günü Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmiştir.

Sevgili çocuklar; gelişmiş toplumlar arasında yer alan, söz sahibi, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamış, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmeye devam eden ülkemizin, geleceğinin teminatı olarak sizlere, daha çok ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle; Milletimizin değerli varlıkları olan sizleri, en uygun ortamlarda en iyi şekilde yetiştirmek, ileriye dönük adımlarınızda hiçbir sıkıntı ve güçlük yaşamamanızı sağlamak temel amaçlarımız arasındadır. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek olan sizleri; hukuka saygılı, kurallara uyan, yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip insanlar olarak yetiştirmek temel gayemizdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk çocuklara olan güvenini ifade etmek üzere bu bayramı çocuklara armağan ederek tarihin altın harflerle ismini yazdırmıştır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

                                                                                                                                   Mehmet Ali GİRGİN

                                                                                                                                                                               Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü