ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Düzenlenen Törenlerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Düzenlenen Törenlerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Tören Programı, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Yalçın Seyran’ın Atatürk anıtına aday öğretmenler eşliğinde saat 09.00’da çelenk sunmasıyla başladı.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve Özel Kumluca Sınav Okulları öğretmenleri tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü İlçe Kutlama Programı, 24 Kasım 2017 Cuma günü saat 10.00’da Özel Kumluca Sınav Okulları Konferans Salonu’nda yapıldı.

Programa, İlçe Kaymakamımız Sayın Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti mensupları, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katılmıştır. 

Programa Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak ve istiklal marşımız söylenilerek başlandı.

Programda günün anlamına ilişkin konuşmalar, öğrenciler tarafından hazırlanan, şiirler, ödül töreni ve müzik dinletileri sunulmuş olup program kapsamında adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin merasimi ile emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Dağıtımı da gerçekleştirilmiştir. 

Programda açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Yalçın Seyran yapmıştır. Sayın Seyran, yaptığı konuşmalarında öğretmenliğin tanımı ve insanlık için önemi ve değeri konularından bahsetmiş, öğretmenlik mesleğinin önemine değinmiş, mesleği uğruna şehit olan öğretmenleri de saygıyla yâd etmiştir. Ayrıca mesleğe yeni başlayan ve emekliliğe ayrılan öğretmenler için de iyi dilek ve temennilerde bulunmuştur. 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilkokullar resim ve ortaokullar arası şiir ve liseler arasında kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarında ilk üçe giren öğrencilere İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Cumhuriyet Başsavcımız tarafından ödülleri verildi. 

Bu öğretim yılında emekliye ayrılan emekli öğretmenler İlçe Kaymakamımız Sayın Hakkı Uzun tarafından emekliye ayrılan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgeleri takdiminde bulunulmuştur. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Yalçın Seyran da emekli öğretmenlerimize çiçek takdiminde bulunmuştur.

Cumhuriyet İlkokulu’ndan bu yıl emekli olan Ferhat Güzel öğretmenimiz tarafından Emekliye ayrılan öğretmenler adına bir konuşma yapılmıştır. Ayrıca emekli ve yakın zamanda ilçemizde vefat eden öğretmenlerimiz kutlama komitesi ile okul müdürlerimizle ziyaret edilmiştir. 

Bu öğretim yılında adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldıktan sonra adaylığı kalkan öğretmenler adına Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Rahime Aslı Okur tarafından konuşma yapıldı.

 

Program solo halk oyunları gösterisi ve öğretmenler korosunun ardından sona ermiştir. Programın sonunda protokol üyeleri ve diğer katılımcılara ikramda bulunulmuştur. 

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017