ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Düzenlenen Törenlerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Düzenlenen Törenlerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Tören Programı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin’in Atatürk anıtına saat 14.00’te Kumluca Cumhuriyet Meydanı´nda çelenk sunulmasıyla başlamıştır.

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından tören alanında öğretmenlerimize çiçek takdim edilmiştir. Gün boyu kurum ve kuruluş temsilcileri ve heyetler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin’e eğitim camiamızı temsilen Kutlama mesajlarında bulunarak dileklerini ifade etmişlerdir.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlayıp sunduğu Öğretmenler Günü Kutlama programı, 24 Kasım 2016 Perşembe günü saat 15.00’te Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde yapıldı. Programa, İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti mensupları, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katılmıştır. 

Programa Başöğretmen Atatürk, şehit öğretmenlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak ve istiklal marşımız söylenilerek başlandı. Programda günün anlamına ilişkin konuşmalar, öğrenciler tarafından hazırlanan, şiirler, ödül töreni ve müzik dinletileri sunulmuş olup program kapsamında adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin merasimi ile emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Dağıtımı da gerçekleştirilmiştir. 

Programda açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin yapmıştır. Sayın Girgin, yaptığı konuşmalarında bir şiirle giriş yapmış ardından öğretmenliğin tanımı ve insanlık için önemi ve değeri konularından bahsetmiş, öğretmenlik mesleğinin önemine değinmiş, mesleği uğruna şehit olan öğretmenleri de saygıyla yâd etmiştir. Ayrıca mesleğe yeni başlayan ve emekliliğe ayrılan öğretmenler için de iyi dilek ve temennilerde bulunmuştur. 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilkokullar resim ve ortaokullar arası şiir ve liseler arasında kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarında ilk üçe giren öğrencilere İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız tarafından ödülleri verildi. 

Bu öğretim yılında emekliye ayrılan emekli öğretmenler İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Polat Kara ve Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya tarafından emekliye ayrılan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgeleri takdiminde bulunulmuştur. Mimar Sinan İlkokulu’ndan bu yıl emekli olan Hamide Taşçene öğretmenimiz tarafından Emekliye ayrılan öğretmenler adına bir konuşma yapılmıştır. Ayrıca emekli ve yakın zamanda ilçemizde vefat eden öğretmenlerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin ve kutlama komitesi ile okul müdürlerimizle ziyaret edilmiştir. 

Bu öğretim yılında adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldıktan sonra adaylığı kalkan öğretmenler adına Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Samet Sezer tarafından konuşma yapıldı.

Programın sonunda Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Hakan Karahan  tarafından müzik dinletisi eşliğinde protokol üyeleri ve diğer katılımcılara ikramda bulunulmuştur. 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Program müzik dinletisinin ardından sona ermiştir.