ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Tören Programı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali Girgin’in Atatürk Anıtına Aday Öğretmenler eşliğinde saat 10.00´ da çelenk sunma töreniyle başladı.  
24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Kutlandı.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve Kumluca Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü İlçe Kutlama Programı, 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 10.30’da Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi ve Kongre Salonu´nda yapıldı.

Programa, İlçe Kaymakamımız Sayın Hakkı Uzun, Belediye Başkan VekiliYusuf Evran, kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti mensupları, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katılmıştır. 

Programa Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak ve istiklal marşımız söylenilerek başlandı.

Programda günün anlamına ilişkin konuşmalar, öğrenciler tarafından hazırlanan, şiirler, ödül töreni ve müzik dinletileri sunulmuş olup program kapsamında adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin merasimi ile emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Dağıtımı da gerçekleştirilmiştir. 

Programda açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın MEhmet Ali Girgin yapmıştır. Sayın Girgin, konuşmasına bir şiirle giriş yapmış ardından öğretmenliğin tanımı ve insanlık için önemi ve değeri konularından bahsetmiş, öğretmenlik mesleğinin önemine değinmiş, mesleği uğruna şehit olan öğretmenleri de saygıyla yâd etmiştir. Ayrıca mesleğe yeni başlayan ve emekliliğe ayrılan öğretmenler için de iyi dilek ve temennilerde bulunmuştur. 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilkokullar resim ve ortaokullar arası şiir ve liseler arasında kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarında ilk üçe giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Bu öğretim yılında emekliye ayrılan emekli öğretmenler Seval Taylan ve Erkan Kocababa´ya İlçe Kaymakamımız Sayın Hakkı Uzun tarafından Hizmet Şeref Belgeleri takdiminde bulunulmuştur. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali Girgin de emekli öğretmenlerimize çiçek takdiminde bulunmuştur. 

Mimra Sinan İlkokulu’ndan bu yıl emekli olan sınıf öğretmeni Seval Taylan tarafından Emekliye ayrılan öğretmenler adına bir konuşma yapılmıştır. Emekli öğretmen Seval Taylan´ın duygu ve düşüncelerini aktardığı konuşmasında, "Ben Bitlis´in bir köyünde öğretmenliğe başladım. Terör bir taraftan, hayat şartları bir taraftan, zor şartlar altında 3 yıl görev yaptım. Su yok, kardan aylarca kapanan yollar, günlerce gelmeyen elektrikler, olmayan su, kardan merdiven yaparak içine girdiğimiz sadece bacası görünen evler. Şimdi sizler deniz manzaralı bu bölgede görev yapıyorsunuz. Şu eksik, bu eksik, sosyal hayat yok bahanelerine sığınmayın. Beni emekli olmaya, göreve atanmak için bekleyen binler itti. Ben emekli olayım ki gençlere yol açılsın" dedi. Ayrıca emekli ve yakın zamanda ilçemizde vefat eden öğretmenlerimiz kutlama komitesi ile okul müdürlerimizle ziyaret edilmiştir. 

Bu öğretim yılında adaylığı kalkan öğretmenlerinDaha sonra Öğretmenliğe yeni başlayan stajyer Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Aydın Durmuş ve Mavikent Ramazan Abacı Ortaokulu Bilişim teknolojileri Öğretmeni Yusuf Erdem yemin ederek asıl öğretmen olmuştur. Yemin  töreninin ardından adaylığı kalkan öğretmenler adına Mavikent Ramazan Abacı Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf Erden tarafından konuşma yapıldı.

Program Programda Cumhuriyet Ortaokulu 5/E sınıfı öğrencisi Büşra Göven, sınıf öğretmeni Nihal Öztürk´e sahnede çiçek verdi. Bu çiçek öğretmenler Esra Şen Köyceğizli, Tahir Evran ile Osman Mutlu´ya ve son olarak da Eski Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya´ya hediye edildi.

Program Kumluca Gül Çetin Kaur Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan öğretmen veli ilişkilerini konu eden kısa bir tiyatro gösterisi ve Türk Halk Müziği Topluluğunun seslendirdiği türkülerle sona erdi.

 Programın sonunda törene katılanlara ikramda bulunulmuştur. 

26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.