ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramın Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir "Kutlama Mesajı" Yayınlamıştır. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramın Kutlama Mesajı

Bugün Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emanet ettiği ve Kurtuluş Savaşı’nda Türk Milleti’nin ortak iradesi, azim ve kararlılığı ile tarihte eşine ender rastlanan büyük bir mücadelenin eseri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutlamaktayız.

Demokrasi, uğrunda nice bedeller ödemeye değer çok önemli bir nimettir ki bunu halkımız 15 Temmuz´da olduğu gibi tarihimizin çeşitli dönemlerinde tüm dünyaya göstermiştir.

Büyük Önderimizin geleceğimizin güvencesi olarak gördüğü ve Cumhuriyeti emanet ettiği Türk Gençliği’nin bu emaneti sonsuza kadar koruyup kollayacağına yürekten inanıyoruz. Bu duygu ve inançla Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna geçmişten günümüze kadar şehit olan tüm aziz evlatlarımızı, atalarımızı ve tüm şehit öğretmenlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Milli egemenliğin ve milli iradenin tacı Cumhuriyet’in nice nesiller boyu daim olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                   

                                                                                                                                 Mehmet Ali GİRGİN

                                                                                                                        Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü