ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınlamıştır
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlama Mesajı

Eğitim Camiamızın Saygıdeğer Dostları,

Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür.

Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatla bütünleşmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum olmanın gerekliliğidir. Bu doğrultuda engellilerin yaşam sevincini kaybetmeden sosyal hayatta aktif, üretken bir rol alması hepimizin sorumluğundadır.

Unutulmamalıdır ki asıl engelliler, karşılarına çıkan engeli aşamayanlardır. Hayatı paylaşmak için herhangi bir engel yoktur. Bu noktada eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarınızın farkındayız. Bu farkındalıkla sizler için ülkemizin tüm fertlerinin bilinçlendirilmesi önceliklerimiz arasındadır. İlçemizde son yıllarda özel gereksinimli bireylerin eğitim alacağı eğitim kurumlarının açılışları bizleri son derece mutlu etmiştir. Sarıcasu Özel Eğitim Meslek Okulu´nun yanında 2018-2019 Eğitim öğretim yılı itibariyle Kumluca Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. ve 2. Kademe Okulları da etkin bir şekilde bölgemize hizmet etmektedir.

Adımlarımızın şeklinin bir önemi yok. Önemli olan, yürüyerek kalpten kalbe giden sevgi köprüsünü geçebilmektir. 3 Aralık; duyarlılığa, yüreğimizdeki kıpırtılara çağrı günüdür. Bu minvalde Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiamız adına özel gereksinimli birer birey olan tüm kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.

 

Mehmet Ali GİRGİN

                                                                                                  Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.