ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 Bölge 7 Lezzet Yemek Yarışmasından Öğrencilerimiz Ödülle Döndüler.

Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen Afyonkarahisar 7 Bölge 7 Lezzet Yemek Yarışması´na katılan Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri madalyayla döndü.
7 Bölge 7 Lezzet Yemek Yarışmasından Öğrencilerimiz Ödülle Döndüler.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret Odası, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Türkiye Aşçılar Federasyonu´nun desteğiyle düzenlenen ´Afyonkarahisar 7 Bölge 7 Lezzet Yemek Yarışması, lise, üniversite ve ev kadınları kategorilerinde yapıldı. Lise öğrencileri tavuk yemeği, üniversite öğrencileri balık yemeği, ev kadınları da yöresel hamur işi ve tatlı kategorilerinde yarıştı.

Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Ulusal Kat Hizmetleri Yarışmasında ikinci oldu. Okulun öğrencilerinden Ayşe Sıla bireysel tatlı kategorisinde birinci, aynı dalda Baran Azak ikinci oldu, Ayşe Taşkeser ise bireysel ana yemek yarışmasında ikinci oldu. Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Takım halinde ikinci olarak gümüş madalya sahibi oldu.

Dereceye giren öğrenciler, öğretmenleriyle önce İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin´i ardından da Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya´yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Okul Müdürü Ahmet Ayaz, "Okulumuzun yapılmasında çok emeğiniz geçti. İlk mezunlarını veren okulumuz ulusal bir yarışmada birinci ve ikincilikler aldı. Biz başarılı olacağımıza dair söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk. Başarımıza katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederken bu okulumuzun ilçeye kazandırlma süreci hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.Sayın Çetinkaya:“Okulumuzun yapılması için çok mücadele ettik. Birebir takip ettik. Bu okulu yaptırdık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Uygulama oteli olan bir okulumuz. Bu yüzden şanslısınız. Bu kadar emek çekildi. Sizler bu emekleri boşa çıkarmadınız. Başarılarınızdan dolayı idareci, öğretmen ve öğrenciler olarak hepinizi kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

26-03-201829-03-2018