ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İlin Milli Eğitim Şube Müdürleri Kumluca´da Buluştu.

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 7 – 11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “Takım Çalışması ve Kalite Teknikleri” Semineri düzenlenen törenle başladı.
81 İlin Milli Eğitim Şube Müdürleri Kumluca´da Buluştu.

81 İlin İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katıldığı Seminer Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde başlayan seminer için düzenlenen açılış törenine Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Yunus Yağmur, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve 81 İlin İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törende selamlama konuşmasını Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Ayaz yaptı.

Müdür Ayaz, seminer için Uygulama Otelinin seçilmesinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti ve yaklaşık 5 gün sürecek olan seminerde katılımcılara en iyi hizmeti vereceklerini, yine 5 gün için değişik sosyal aktivitelerin olacağını söyledi.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de açılışta konuştu: “Bu seminere ev sahipliği yapmamız istendiğinde çok heyecanlandım. 81 İlimizin İl Milli Eğitim Müdürlerini ilçemizde konuk edecektik. Elbette eksikliklerimiz olacaktır. Bu otel Millî Eğitim Bakanlığının bir otelidir. O yüzden burası sizin eviniz. En küçük bir ihtiyacınızda haberimiz olsun. Hatalarımızı ve eksikliklerimizi gidermeye hazırız. Ayrıca Kumluca her ne kadar tarım ve turizm potansiyeline sahipse  de eğitimde de iyi yollar kat etmiştir. Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya’nın önderliğinde 2009 yılında 4 tane olan lise sayımızı bu yıl 15 taneye yükselttik.” dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise; “Bu seminer için ülkemizin 81 ilinden şube müdürleri geldi. 81 ilin kültürü, bilgi ve birikimi ilçemizde toplandı. Misafirlerimize en iyi hizmeti verip onları memnun gönderebilirsek bu bizim için ilçemizin iyi tanıtılmasına yol açacaktır. Ben de bir eğitimciyim. Bunun için hiçbir zaman eğitimden kopmadım. Şimdi sizlerin duygularını çok iyi anlıyorum” dedi. Düzenlenen seminerin takım çalışması üzerine olduğunu hatırlatan Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Yunus Yağmur; “Bu takım basit takım değildir. Bu takım kimsesizlerin kimsesi olan bir takımdır. Bu takım bu devleti ayakta tutacak nesilleri yetiştirecek olan bir takımdır. Bu takım hazırlık kursları aracılığıyla üniversite sınavlarında derece yaptırmış bir takımdır. Bir şey daha var. İmkânsızlıklardan dolayı üniversite sınavlarına hazırlanamayan bilmediğimiz nice gençlerimiz var. Amacımız onlara ulaşıp bu memlekete yararlı nesiller yetiştirmektir. Bu takım bu yüzden Türkiye’nin özel bir takımdır. Çalışmamız bu çocuklarımızı daha öteye götürmenin mücadelesidir. Taşradaki çocuklarımızı tespit edip daha iyi daha verimli bir eğitim vermenin yolunu arayan bir takımız. Artık ülkemizde birçok sınavda binlerce öğrencimiz birinci oluyor. Bunun nedeni de hepimizin aynı hedefte başarı için çalışmamızdır. Bu seminerde dün yaptık. Bugün ne yapıyoruz. Yarın ne yapacağımızın tartışması, istişaresi olacaktır.” dedi.