ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal ve Kültürel Etkinliklerini İlçelere Taşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal ve Kültürel Etkinliklerini İlçelere Taşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen sinema günleri etkinlikleri kapsamında ilçelerde sinema film gösterimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda, ilçemiz Kumluca da 7 Aralık Çarşamba günü müdürlüğümüze bağlı Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi’nde saat 10.00’da Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde saat 14.00’te “Kafes” filmi öğrencilerimize ücretsiz olarak gösterildi.

Etkinlik kapsamında 12 Eylül darbe dönemini ve bu dönemde cezaevinde işkence gören gençleri konu alan “Kafes” filmi öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Başrollerini İsmail Hacıoğlu ve Nilay Duru’nun paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Mahmut Kaptan yapmıştır.

Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından okul öncesi ve İlkokul 1. ve 2. sınıf düzeyi öğrencilerimiz için Kumluca Belediyesi Düğün Salonu’nda 7 Aralık Çarşamba günü saat 13.00’te “Şeker Portakalı Etkinliği” düzenlenmiştir. Bu etkinliğimize okullarımızdan toplam753 öğrenci katılmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Şeker Portakalı Çocuk Etkinlikleri”, çocukları eğlendirmek, hayal dünyalarını geliştirmek, yeteneklerini ortaya koymalarına yardımcı olmak, toplum içinde kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Şeker Portakalı Çocuk Etkinlikleri; merkezden uzak, programlara katılacak maddi gücü ve zamanı bulunmayan çocuklara etkinlikleri onların bulundukları yerlere götürmek amacıyla yola çıkıyor. Etkinlikler kapsamında Antalya’nın çeşitli ilçelerine giderek geleneksel gösteri sanatları ile çağdaş eğlenceyi bir arada sunan Şeker Portakalı ile çocuklar sihirbaz, akrobat, jonglör, palyaço, kukla ve karagöz sanatçılarıyla görsel bir şölen yaşıyor.

 

 07-12-201607-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016