ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batı Antalya İlçeleri Beden Eğitimi Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

17 Ekim 2017 Salı günü Müdürlüğümüze bağlı Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda Batı Antalya İlçeleri Beden Eğitimi Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
Batı Antalya İlçeleri Beden Eğitimi Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Yavuz GÜRHAN,   Batı Antalya İlçeleri GHSM müdürleri ile okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri katılmıştır.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin yapmıştır. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin 2017–2018 eğitim öğretim yılında okul sporları organizasyonlarında okullarımıza ve beden eğitimi öğretmenlerine başarılar diledi. Girgin: "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif alanlarda da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz, desteklememiz gerekiyor. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz, bizlerinde öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkânları sağlamamız gerekiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği ile de lisanslı sporcu yetiştirme konusunda çalışmalarımız, siz öğretmenlerimizin de yardımıyla katlanarak devam edecek" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu da yaptığı konuşmada Kurum olarak temel amacımız; ilimizde yaşayan her bir bireye spor yapma imkânı sağlamak ve spor kültürünü ailedeki her bir bireye ulaştırmaktır. Diğer bir amacımız ise; Spor enstrümanlarını arttırarak hizmet alabilme yeterliliğini kolaylaştırıp, kitleleri doğru yönlendirerek, sağlanacak faydayı  maksimum düzeye çıkarmaktır. Unutulmamalıdır ki sağlıksız bireyler sağlıksız nesilleri oluşturur. Bu nedenle Sporun yaşam felsefesi haline gelmesi birinci derecede önceliğimizdir. Turizmin önemli destinasyonlarından birisi olan ilimizde spor turizmini de geliştirmek ve bu bağlamda ki sorumluluklarımızı bilmek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yanı sıra  hepimizin en öncelikli görevidir.
Geleceğe sağlık ile bakan nesiller yetiştirmek vazgeçilmezimizdir, dedi.

2016–2017 Eğitim Öğretim Yılı okul sporları faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı, 2017–2018 Eğitim Öğretim Yılı okul sporları faaliyetlerinin görüşülmesi, yeni değişiklikler, okul sporları başvuruları vb. konuların ardından sona erdi.

Toplantının ardından katılımcılar Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan öğle yemeği için Kumluca Öğretmenevi’ne geçmişlerdir.

17-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-2017