ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 28 Eylül 2017 Perşembe Günü Saat 10.00’te Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Merkezi Toplantı Salonunda 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı yapıldı.
Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 28 Eylül 2017 Perşembe Günü Saat 10.00’te Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Merkezi Toplantı Salonunda Kumluca, Finike, Kaş, Demre, Elmalı İlçelerindeki Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürleri ile bu ilçelerde görevli Rehberlik Öğretmenlerinin katılımlarıyla “Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Sene Başı Toplantısı” yapılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali GİRGİN, Antalya’nın batısında yer alan 5 ilçenin katılımıyla gerçekleşen bu toplantıya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtmiş olup tüm katılımcılara Müdürlüğümüz bünyesindeki rehberlik faaliyetleri hakkında bilgiler vermiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak rehberlik öğretmenliğinin eğitim öğretim içerisindeki öneminin farkında olduklarını ifade etmiştir. Daha sonra Kumluca RAM Müdürü Abdullah KOCABAŞOĞLU tarafından Antalya PDR İl Danışma Komisyonu Kararları ve yaz döneminde gerçekleştirilen Bölgesel Ram Müdürleri Toplantısına ilişkin bilgileri katılımcılarla paylaşmıştır. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün bu yıl daha yenilikçi bir yaklaşım sergilediğini ve http://orgm.meb.gov.tr web sitesinden de yararlanarak Rehberlik Öğretmenlerinin kendilerini güncellemeleri konusuna da değindi.

Ardından toplantının gündem maddelerini okuyarak Rehberlik Araştırma Merkezinin I. Yarıyılda ve II. Dönem yapılacak çalışmaların planlanması konularını tartışmaya sunmuştur. Toplantıda ayrıca 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için de Rehber Öğretmenlere yönelik yapılacak kurs çalışmaları planlanmış, okullarda yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerileri alınmıştır.

Toplantı iyi niyet ve temennilerle sona ermiştir.

05-10-201705-10-201705-10-2017

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.