ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 22 Şubat 2018 Perşembe Günü Saat 10.00’da Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı yapıldı.
Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 22 Şubat 2018 Perşembe Günü Saat 10.00’da Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Merkezi Toplantı Salonunda Kumluca, Finike, Kaş, Demre, Elmalı İlçelerindeki Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürleri ile bu ilçelerde görevli Rehberlik Öğretmenlerinin katılımlarıyla “Batı Antalya Rehberlik Öğretmenleri İkinci Dönem Başı Ara Değerlendirme Toplantısı” yapılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali GİRGİN, Antalya’nın batısında yer alan 5 ilçenin katılımıyla gerçekleşen bu toplantıya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtmiş olup tüm katılımcılara Müdürlüğümüz bünyesindeki rehberlik faaliyetleri hakkında bilgiler vermiştir. Ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Özel Eğitim Şube Müdürü Habib İLASLAN da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak rehberlik öğretmenliğinin eğitim öğretim içerisindeki öneminin farkında olduklarını ifade etmiştir. Daha sonra Kumluca RAM Müdürü Abdullah KOCABAŞOĞLU tarafından MEB Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği ve 15 Şubat 2018 ‘de yayımlanan Rehberlik Hizmetleri Genelgesine ilişkin bilgileri katılımcılarla paylaşmıştır. Rehberlik Öğretmeni bulunmayan okullarda yürütülecek rehberlik faaliyetleri, Güvenli Okul Projesi, liseye ve üniversiteye geçiş sistemi ve Özel Eğitim Hizmetleri hakkında bilgiler veren RAM Müdürü Abdullah KOCABAŞOĞLU, II. Dönem yapılacak çalışmaların planlanması konularını tartışmaya sunmuştur.

Toplantıda ayrıca 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için de Rehberlik Öğretmenleri tarafından gözlenen, okullarda yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerine değinilmiştir.

Toplantı iyi niyet ve temennilerle sona ermiştir.

23-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-2018