ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Batı Antalya Sene Başı Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 4 Ekim 2017 Çarşamba Günü Saat 10.00’da Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda 2017–2018 Eğiti Öğretim Yılı Batı Antalya Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri Sene Başı Toplantısı yapıldı.
Batı Antalya Sene Başı Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 4 Ekim 2017 Çarşamba Günü Saat 10.00’da Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda Kumluca, Finike, Kaş, Demre, Elmalı İlçesindeki tüm Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri ve ilgili Şube Müdürlerinin katılımlarıyla “Batı Antalya Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri Sene Başı Toplantısı” yapılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kumluca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Habib İLASLAN, Antalya’nın batısında yer alan 5 ilçenin katılımıyla gerçekleşen bu toplantıya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirtmiş ve tüm katılımcılara Müdürlüğümüz bünyesindeki özel eğitim sınıfları ve faaliyetleri hakkında bilgiler vermiştir. Daha sonra Batı Antalya´daki ilçelere de hitap eden müdürlüğümüze bağlı Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdullah KOCABAŞOĞLU tarafından toplantının gündem maddelerinin okunarak Özel Eğitim Sınıf Öğretmenliği’nin adı üstünde özel yetenek gerektiren bir branş olduğunu, bu nedenle ilgili öğretmenlerimizi çok daha fazla önemsediğini bir kez daha vurgulamıştır. Rehberlik Araştırma Merkezinin I. ve II. Yarıyılda yapılacak çalışmaların planlanması konularını tartışmaya sunarak toplantıya devam edilmiştir. Toplantıya 113 özel eğitim öğretmeni katılmıştır.

2017–2018 Eğitim Öğretim yılı için de Özel Öğretim Sınıf Öğretmenlerine yönelik yapılacak çalışmalar, destek eğitim odaları ile okullarda yaşanan devamsızlık vb sorunlar-çözüm önerileri de gündeme alınmıştır.

 

Toplantı iyi niyet ve temennilerle sona ermiştir.

05-10-201705-10-2017