ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı) ile YÖGEP (Yönetici Geliştirme Programı)Etkinlikleri İftar Programı İle Devam Ediyor.

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı) ile YÖGEP (Yönetici Geliştirme Programı)Etkinlikleri İftar Programı İle Devam Ediyor.

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan 'Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri' çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı' (DÖGEP) hazırlanmıştır. Ayrıca Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) kapsamında mayıs ayı için planlanan "Okul yöneticilerimizin ülkemizdeki tarihi ve kültürel dokuyu yakından tanımaları için gezi, inceleme ve araştırma programlarının gerçekleştirilmesi" maddesi çerçevesinde her iki grup tarafından ilçemiz Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürlüğü ve pansiyonuna ziyaret gerçekleştirilmiştir. 

10 Mayıs 2019 Cuma günü gerçekleşen söz konusu program kapsamında ilk olarak gündüz okulda ve okul pansiyonunda ziyaretlerde bulunulmuş ardından akşam için YÖGEP 18 kişi ve DÖGEP grubu 40 kişi öğretmenler ve idareciler, aileleri ile birlikte okulda öğrencilerle iftar programında bir araya gelmişlerdir. 

Programa başkanlık eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Sayın İlhami Kotan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının bitimine az bir zaman kala bu etkinliklerimizi öğrencilerimizle ve ailelerimizle birlikte bir iftar programında taçlandırmak istedik yıl boyunca kurullarımızın yaptığı birbirinden değerli çalışmalar için ben her iki gruptaki yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, dedi.

 

13-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-2019