ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası (10–16 Mayıs) Kutlama Programı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi ve Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Okullarımızın Özel Eğitim Sınıfları işbirliğiyle gerçekleştirilen 10–16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri ilçe programı 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 09.00’da Kumluca Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.
Engelliler Haftası (10–16 Mayıs) Kutlama Programı Yapıldı.

Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, İlçe Müftüsü Hacı Kahraman, Gençlik hizm. Ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ayşegül Alkan, okul müdürleri ve öğrenciler ile vatandaşlar katılmışlardır.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdullah Kocabaşoğlu, engelli vatandaşlarımıza hizmet etmenin bir gönül işi olduğunu, asıl engellinin karşısına bir engel çıktığında hemen pes edip onu aşmak için mücadele etmeyen olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca her birimizin birer engelli adayı olduğunu ve sabah uyanınca hiç birimizin nasıl uyanacağının garantisi olmadığını bu yüzden de engelli olan vatandaşlarımızla her zaman empati kurmamız gerektiğini vurgulamıştır.

İlçe Müftümüz Sayın Hacı Kahraman da bir konuşma yaparak dini yönden engelli vatandaşlarımızın önemine ilişkin bilgiler vermiş, hassasiyetlerin gözetilmesi noktasında uyarılarda bulunmuştur.Ayrıca İlçe Müftülüğü, stand açarak karanfil ile birlikte "Ayet ve Hadisler Işığında Engelliler" adlı kitabı ailelere hediye etmişlerdir.

Programda öğrenciler tarafından sergilenen birbirinden güzel gösteriler ve halk oyunları etkinlikleri törene renk katmıştır. Törende konuşan engelli bir öğrencinin velisi de duygu ve düşüncelerini ifade etmiştir.

Ayrıca Hayatın İçinde Sizinleyiz, Farkında Mısınız? İsimli proje kapsamında düzenlenen resim yarışmasında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademsinde dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlenmiştir

Programda yine bu yıl ilk mezunlarını veren Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri için temsili mezuniyet belgesi takdimi gerçekleşmiştir.

Tören, etkinlik sonunda düzenlenen ikram ile sona ermiştir.

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017