ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği ile düzenlenen Erasmus + Bilgilendirme Semineri 31.10.2016 Pazartesi günü Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Erasmus+ Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

Avrupa genelinde bulunan ülke okulları ile bilgi, tecrübe, program ve uygulamaların paylaşımını sağlamak, iyi örneklerin, şartları ve alt yapısı uygun okullarımızda uygulanmasına yardımcı olmak, okul, öğretmen ve öğrenci vizyonunu geliştirmek amacıyla yapılan proje bilgilendirme toplantısına;  İlçemiz ve Finike ilçesinde gönüllü olarak başvuru yapan öğretmen ve idarecilerden oluşan toplamda 74 katılımcı yer aldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Başaran seminerin açılışında yaptığı konuşmasında; Okul ve kurumlarımızın proje ve sistematik bir yönetim anlayışıyla bu çalışmalarda etkin rol alması ilçemiz için son derece önem taşımaktadır. Bu nedenle burada olan siz değerli öğretmenlerimiz ve okul/kurum yöneticilerimizin Avrupa’daki imkanlardan yararlanmak adına konuyu önemseyeceğiniz inancındayım.Hepinize başarılı bir seminer geçirmenizi temenni ediyorum, dedi.

 

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminde görevli öğretmenlerden Zuhal ÖZBAY, Engin Cengiz ve Dilek Çapar´ın Erasmus+ Programı, Etwinning Portalı ile ilgili  tanıtım sunumlarıyla devam etmiştir.