ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etkili Aile Eğitim Seminerleri Başladı.

Müdürlüğümüz ve Kumluca Belediyesi İşbirliğiyle hazırlanan Etkili Aile Eğitim Seminerleri Programı 7–28 Mart tarihleri arasında Kumluca Belediyesi Konferans Salonunda yapılacaktır.
Etkili Aile Eğitim Seminerleri Başladı.

Etkili Aile Seminer Programı açılış törenine Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin ile velilerimiz katılım sağlamışlardır. Müdürlüğümüze bağlı Rehberlik Araştırma Merkezimizin koordinesinde gerçekleştirilen eğitim semineri ilgi oldukça yoğun olmuştur.

 

Açılış töreninde konuya ilişkin bilgilendirmede bulunan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdullah Kocabaoğlu, “Öncelikle Okul Öncesi dönemde öğrencisi olan velilerimizin eğitim programına dahil olacağı Etkili Aile Seminer Programı´nda velilerimiz okul müdürlüklerinden temin edecekleri ve müdürlüğümüz tarafından hazırlanan başvuru formlarını doldurarak yine okul müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Katılım 200 kişiyle sınırlı olup akşam saat 19.00-21.00 arasında yapılacaktır.” Dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin de konuya ilişkin yaptığı açıklamada düşüncelerini şu cümlelerle ifade etmiştir. “Eğitim yalnızca okul ve eğitim ortamında yürütülen bir süreç değildir. Çocuğun ilk deneyimlerini edindiği, ilk etkileşimde bulunduğu ortam aile ortamıdır. Çocuğun gelişiminde bu denli etkileri olan ailenin çocuk gelişimi ve eğitimi konularında bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve öğrendiklerini davranışa dönüştürebilmesi için ülkenin geleceği açısından hayati öneme sahiptir. Toplumda en küçük  yaşam ünitesi olarak kabul ettiğimiz ailenin, fonksiyonlarını icra edememesi ülkemiz için ağır faturalara sebep verecektir. Çocuğun çevresine verilebilecek en iyi destek doğum öncesinden başlayarak, çocuğun gelişiminde ve eğitiminde önemli rol oynayan anne-babaların eğitilmesidir. Bu düşünceden hareketle Kumluca Belediyesi ve Kumluca İlçe Milliği Eğitim Müdürlüğümüzce ortaklaşa, okul öncesi velilerine yönelik Mart ayı içerisinde 4 haftaya yayılan ETKİLİ AİLE EĞİTİM SEMİNERİ programı Rehberlik Araştırma Merkezimizce hazırlamıştır. Amacımız Kumluca´da AİLE EĞİTİMİ çalışmasının startını verip, bu eğitimleri sürekli hale getirmektir. Mart ayı içerisindeki ETKİLİ AİLE EĞİTİM PROGRAMINDA alanında uzman arkadaşlar;"Aile İçi İletişim", "Çocukların Beslenmesinde Nelere Dikkat Edilmeli", "Bağımlılıkla Mücadele, Ekran Bağımlılığı", Çocuk Yetiştirmede Aile Tutumları, Temel Alışkanlıkların Kazandırılması, Çocukta Davranış Sorunu ve Baş Etme Yöntemleri" konularında bilgilendirmeler yapacaklardır.” dedi.

 

Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin Çetinkaya da 4 hafta sürecek "Etkili Aile Eğitim Seminerlerimizi" bugün itibariyle başlattık. Seminerlerimize katılan eğitimcilerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ettiğini söyledi.

 

 09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.