ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geçici İşçilere "İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi" verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde okullarda çalışan taşeron olup da yasa ile kadroya geçen geçici işçilere yönelik "İş Sağlığı ve Güvenliği" konusunda eğitim verildi.
Geçici İşçilere "İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi" verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Halil İbrahim Gülegül tarafından Atatürk İlk/Ortaokulu konferans salonunda geçici işçilere yönelik düzenlenen eğitime yaklaşık 50 çalışan katıldı. Gülegül, geçici işçileri almaları gereken tedbirler konusunda verdiği seminerde, temel iş güvenliği, iş kazaları sebepleri ve korunma yolları, kişisel koruyucu donanımlar, meslek hastalıkları, işçi ve işveren yükümlülükleri ile işçilerin ve işverenin görev ve sorumlulukları, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı gibi konularda bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Habib İlaslan da "İş Sağlığı ve Güvenliği" seminerlerinin ilçemizde sona erdiğini bu doğrultuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İSG kapsamında yapılması gereken tüm çalışmaları tamamladıklarını belirtti. Seminer sonunda katılımcılara verilen bilgilerin ne kadar anlaşıldığını ölçmek için yaptıkları sınavda başarı oranının yüksek çıkmasının da sevindirici olduğunu söyledi.

16-04-2018