ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ ÇINARLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI.

Valiliğimiz koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde yürütülen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında geleneksel hale getirilen Genç Çınarlar Kısa Film Yarışmasının 5.si 16 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00 itibari ile AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirildi.
GENÇ ÇINARLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI.

            

Ödül törenine Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan, Sinema Sanatçısı İzzet Günay, Müdürlüğümüz Yöneticileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ödül törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan; “ Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi konumunda olan Antalya’da; çocuklarımızı ve gençlerimizi, öğrencilerimizin milli, manevi, ahlaki değerlere bağlı, özgüveni yüksek, yüreği vatan, millet ve bayrak, sevgisiyle dolu, eğitimin millilik vasıflarına haiz bir şekilde topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek zorundayız. Bu nedenle 2011 yılından itibaren Antalya’da uygulamaya konulan Değerler Eğitimi Projesinin en önemli ayağı olan görsel materyallerin zenginleştirilmesi, çoğaltılması, çocuklarımızın Değerler Eğitimi faaliyetlerine bakış açılarını olumlu hale getirilmesi ve teşvik edilmeleri amacıyla düzenlenen Genç Çınarlar Kısa Film Yarışmasının 5.sine ait ödül törenini bugün gerçekleştirmekteyiz. Yarışmaya 41 ortaokul ve 43 lise olmak zere toplam 84 okulun başvurmuş, bu okullardan toplam 121 kısa filmin değerlendirmeye alınmıştır.  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü´nde görevli akademisyenlerden oluşan jürinin uzun değerlendirmesi sonunda 14 filmin ödüle layık görülmüştür.   Bu vesile ile desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Akdeniz Üniversitesi Rektörümüze, Sponsorlarımıza, Projemiz ve Genç Çınarlar Kısa Film Yarışmasının Organizasyonunda görev yapan tüm mesai arkadaşlarım ve personele, huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ödül alsın almasın yarışmaya katılarak, projeyi destekleyen tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi yürekten kutluyorum.” dedi.

Ödül törenine Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncünün konuşmasının ardından ATSO Güzel Sanatlar Lisesi orkestrasının seslendirdiği yeşil çam film müzikleriyle devam edildi.

Törende dereceye giren eserlere ödülleri onur konuğu olarak katılan Sinema Sanatçısı İzzet Günay, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Arslan ile protokolde yer alan kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri tarafından verildi.

İlçemizden yarışmaya katılarak ödül alan tek okulumuz Mavikent Mustafa Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi olup, ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

YEŞİLÇAM ÖZEL ÖDÜLÜ

İLÇESİ

OKUL ADI

FİLMİN ADI

YÖNETMEN

OYUNCULAR

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

KUMLUCA

MAVİKENT MUSTAFA AYŞE ACARBULUT AL

NE GÜZEL SÖYLEMİŞ MEVLANA

SAMET ÇOBANER

METİN ARIKAN

ERHAN KONCAK

EMRE TEKİN

AHMET BURAK SARICA

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.