ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Okul Projesi İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.

İlçe Kaymakamı Sayın Hakkı Uzun’un da katılımlarıyla Güvenli Okul Projesi Koordinasyon Toplantısı 2 Şubat 2018 Cuma günü saat 14.30’da Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda yapıldı.
Güvenli Okul Projesi İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.

Toplantının başında Zeytin Dalı Harekâtı’nda ve şehit olan tüm Mehmetçiklerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulmuş ve akabinde istiklal marşı okunmuştur.

Toplantıda ilçe genelinde bulunan okullar için güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması, uyuşturucu maddeleriyle mücadele, çocukların güvenli bir şekilde okul servislerinde taşınması gibi konular ele alındı.

Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa Hakkı Uzun, İlçe Jandarma Komutanlığı Temsilcisi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Temsilcisi, Belediye Başkanlığı Temsilcisi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürleri, Muhtarlar ve Okul/ Kurum Müdürleri ile Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, “Okul güvenliği ve okul sağlığı acısından ve yöneticilerimizin talepleri açısından bugün t bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Öncelikle eğitim öğretim yılının başında yapılan ilk toplantıda alınan kararların  bir değerlendirmesi yapacağız, ardından da toplantıda ikinci dönem için alınacak tedbirleri burada eğitimin tüm paydaşlarıyla masaya yatıracağız.” dedi.

İlçe Kaymakamı Hakkı Uzun da, “Güvenli Okul Programı kapsamında gençlerimizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için herkesin bir birlik içinde mücadele etmesi gerekir. İlçede çocuklarımızın güvenli bir şekilde eğitim almaları için katkıda bulunan tüm kurumlarımıza teşekkür ederim Ülkemizin geleceğine değer katacak olan çocuk ve gençlerimize başarılar dileriz. Okullarımızda güvenlik kameralarının kent güvenlik yönetim sistemine entegrasyonu çerçevesinde ilçemiz okullarının da sisteme inşallah yakın zamanda dâhil edilecektir, dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Kumluca’da bütün okullarımızda güvenlik kamerası mevcut olup, 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmektedir. Emniyet birimlerimiz, okul çevresinde güvenlik önlemlerini almakta ve kontrollerini titizlikle yapmaktadırlar. Bu anlamda emniyet güçlerimize teşekkür ederim. Okul güvenliğinin diğer bir önemi öğrencilerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bunun için okullarımızda uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında derslerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin ve sigaranın zararları ders konuları ile bütünleştirilerek öğrencilere öğretmenlerimiz tarafından aktarılmaktadır.”dedi.

Toplantı, kurumlar adına katılan temsilcilerin konu hakkındaki görüşlerini sunmasının ardından görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

05-02-201805-02-201805-02-201805-02-201805-02-2018