ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN’in 2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN’in 2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

 Değerli Eğitim Yöneticilerimiz, Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, Kıymetli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz;

İlçemizde 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk dönem itibariyle 71 okulumuzda 15.136 öğrencimiz karnelerini alarak 1098 öğretmenimizle birlikte yarıyıl tatiline gireceklerdir. 

Eğitim, hepimizin yaşamında belirleyici, vazgeçilmez bir süreçtir. Bireyler, özgün kimliklerini ve gelecek ile ilgili ümitlerini bu süreçte gerçekleştirirler. Eğitim sürecinde fedakârca verdiğiniz emekler, geleceğimizi şekillendiren paha biçilmez değerlerdir. Eğitim alanında attığımız her adım, aydınlık yarınlarımızın habercisidir.  Hayatımızın her alanına yön veren, bireyleri özgün ve özgür kılan, milletin her bir ferdini aynı ideal etrafında buluşturan kazanımlar, tüm paydaşların ortak çabalarıyla oluşturulan eğitim ortamlarının ürünüdür. 

Eğitim camiası olarak attığımız her adımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun, en güvenli yolu öğretir.” veciz sözündeki hedeflere ilerliyoruz. 

Bu hedefe daha güçlü adımlarla ilerleme yolunda Bakanlığımızca hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu tüm eğitim camiamıza rehber niteliğindedir. 2023 Eğitim Vizyonunun amacı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, güzel ahlaklı çocuklar yetiştirmektir. 2023 Eğitim Vizyonu, eğitim ve öğretimin stratejik bir yol haritasıdır.  Çünkü her birimiz çok iyi biliyoruz ki; eğitimin kalitesi, ideal bir geleceğin teminatıdır. 

Değerli Anne Babalar,

Eğitimin bir geleneği haline gelen karneler, öğrencilerimizi yeni döneme motive edecek sembolik araçlar olarak kabul edilmelidir. Göz bebeğimiz yavrularımızın hayatlarını belirleyecek en önemli etken, yüreklerindeki ve zihinlerindeki birikimdir. Çünkü her öğrenci ayrı bir değer, keşfedilmeyi bekleyen emsalsiz bir cevherdir.  

Veliler olarak çocuklarımıza yapacağımız en önemli katkının, onları her yönüyle tanımak için, onlara vakit ayırmak olduğunu unutmamalıyız. Sevgimizi ve ilgimizi paylaşmak; okul dışı zamanlarındaki eğitim öğretim ve sosyal faaliyetlerinin okul içi öğrenmelerle köprü kurarak bir bütün oluşturması için en büyük desteğimiz olacaktır. 

Sevgili Öğrenciler,

Hayatta başarı için önce hayal edip inanmak, sonra da hedefe varana kadar yılmadan çalışmak gerekir. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli zamanlar geçirmenizi, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel etkinliklere katılmanızı, tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerle kendinizi geliştirmenizi öneriyorum. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirerek, ikinci eğitim-öğretim dönemini dinlenmiş ve motive olmuş bir şekilde karşılayacağınıza inanıyorum. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur. Sizleri ve geleceğinizi önemsiyoruz. 

Değerli Meslektaşlarım,

Ne mutlu ki, Kumlucamızda sizler gibi eğitimin kalitesini arttıran donanımlı ve fedakâr bir eğitim kadrosu mevcuttur. Bu kadronun, vatanını, milletini ve bayrağını seven, geçmişine bağlı, güzel ülkemizi geleceğe taşıyacak azimli öğrenciler yetiştirme hususunda üzerine düşeni eksiksiz yerine getirdiğine inanıyorum.Eğitimin lideri, geleceğin mimarı siz fedakâr öğretmenlerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Kumluca eğitimindeki başarı, sizin özverili çalışmalarınızla gerçekleşmiştir. Sizin ufkunuz öğrencilerinizin ufku; onların başarısı sizin başarınızdır. Eğitimin her aşamasında sizin emeğiniz büyüktür. Dinlenmeyi en az öğrenciler kadar sizler de hak ediyorsunuz.  Ülkemizin her bir ferdi sizlere minnettardır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili öğrencilerimizi, değerli eğitim çalışanlarımızı başarılı bir eğitim öğretim dönemi nedeniyle tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                         Mehmet Ali GİRGİN

                                                                                                                                                                                                   Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.