ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN´nin TEOG Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN´nin TEOG Mesajı

Sevgili öğrencilerim, kıymetli velilerim, saygıdeğer öğretmenlerim; 

23-24 Kasım 2016 tarihlerinde 8.sınıf öğrencilerimizin katılacağı TEOG (Temel eğitimden orta öğretime geçiş) sınavının birinci basamağını gerçekleştireceğiz.

 

Sevgili öğrenciler,

Güçlükler, başarının değerini arttıran süslerdir. TEOG sınavı da bu süslerden sadece birisi. Sınavlar önemlidir; ama hiçbir zaman başarının tek göstergesi olmamıştır. Önemli olan yaşamda ne istediğinizi bilmek ve o yolda yürümektir.  Sizlerden beklentimiz, ülkemiz için iyi yetişmiş, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan bir birey olmanız; kendinize, bilginize ve yeteneklerinize her zaman güvenmenizdir.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz değerli öğrencilerimiz,  TEOG sınavını en güzel şekilde başaracağınıza olan inancımız tamdır.

 

Kıymetli Veliler,

Her anne-baba çocuğunun çok iyi bir eğitim almasını, vatanına milletine faydalı bir insan olarak yetişmesini arzu eder. Bu sınavlar hayatta elde edilecek başarılar için tek belirleyici unsur değildir. Anne baba olarak evlatlarımızı cesaretlendirecek, onları motive edecek, endişelerini giderecek yönde adım atmanız, çocuklarımızın her zaman yanında olduğunuzu onlara hissettirmeniz, onların kendilerine olan güvenlerini arttırmakla birlikte başarılarını da arttıracaktır.

Geleceğimizin teminatı, gözbebeğimiz olan evlatlarımız için her şeyin en iyisini gerçekleştiriyoruz. Sınavla ilgili  tüm tedbirler tarafımızca alınmıştır.

 

Değerli meslektaşlarım,

Öğrencilerimizin yetiştirilmesinde gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum; verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınıza gönülden inanıyorum. Bu sınavı sorunsuz bir şekilde uygulayarak,  öğrencilerimizin güven ve huzur içerisinde sınavı bitirmeleri için üzerinize düşen görevleri hakkıyla yerine getireceğiniz arzusu ile sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum.

Bu vesile ile geleceğimizin teminatı olan kıymetli öğrencilerimize girecekleri TEOG sınavında başarılar dilerim. 

 

Mehmet Ali GİRGİN 

   Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü