ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, Okullarımıza Temizlik Malzemesi Dağıtımı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ödenek sayesinde temin edilen temizlik ve kırtasiye malzemeleri İlçemize bağlı ilkokul ve ortaokul müdürlüklerimize 15.11.2016 Salı günü Kumluca İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü’nde yapılan törenle dağıtılmıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, Okullarımıza Temizlik Malzemesi Dağıtımı Yapıldı.

Öğrencilerimizin sağlığının korunması, geliştirilmesi ve eğitimde hedeflenen kaliteye ulaşılabilmesi için, öğrencilerimizin el temizliği, okul binalarının temizliği, koridor ve sınıfların temizliği için; Kumluca İlçesinde tüm ilköğretim okullarına öğrenci sayıları ve binaları kriter alınarak sıvı el sabunu, yüzey temizleyici, dezenfekten, cam temizleyici, lavabo temizleyici, paspas ve fırça gibi toplamda 35 Bin TL tutarındaki 11 kalem sarf temizlik malzemesi dağıtımı yapıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin konuya ilişkin yaptığı açıklamada İlçemiz bünyesinde faaliyet gösteren ilk ve ortaokul düzeyi okullarımıza yaptığımız yardım her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılmıştır. 

Her şey geleceğimizin mimarları olacak olan evlatlarımızın daha iyi eğitim almaları için yapılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum şeklinde düşüncelerini ifade etmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, okullarımızın fiziki iyileştirmeleri yanında temizlik ile ilgili problemlerinin çözüldüğünü dile getirdi. 

 

Amacımızın sağlıklı okul, sağlıklı çevre ve sağlıklı toplum olduğunu dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü idareci ve öğretmen arkadaşlarımızın her türlü olumsuzlukları ortadan kaldırarak eğitim öğretim kalitesini artırmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Ayrıca “ Eğer okul başarısı istiyorsak okullarımızın temiz ve hijyenik ortamlar olması gerekir. Aile çocuğun ilk, okul da ikinci karşılaştığı model ortamdır. Okuldaki ve evdeki tuvaletlerin hijyen bakımından eğitim ortamına dönüştürülmesi hayati önem taşımakta. Öğrencilerin temizlik alışkanlıkları edinmelerinde, sağlıklı, temizliğe önem veren bireyler olarak yetiştirmelerinde, okulların ve okul tuvaletlerin temiz, ferah ve sağlıklı ortamlara dönüştürülmelerinde biz eğitimcilere büyük görevler düşmekte.”dedi.

16-11-201616-11-201616-11-201616-11-201616-11-201616-11-2016