ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Girgin, Mesleki Kariyer Günleri Kapsamında Okullarımıza Konuk Olmaya Devam Ediyor.

Kumluca Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü tarafından Mesleki Kariyer Günleri programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN ve Kumluca İlçe Müftü Vekili Sayın Saffet SEVİM okula davet edilerek 8.sınıf öğrencileriyle buluşturuldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Girgin, Mesleki Kariyer Günleri Kapsamında Okullarımıza Konuk Olmaya Devam Ediyor.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hüseyin Orhantekin, öğrencilerin gelecekteki yaşam tarzının belirlenmesinde dönüm noktası olan meslek seçiminin önemi, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre meslek seçmenin sosyal hayata etkisi, kişilik ile meslek seçimi arasındaki uyumun önemi, mesleklerin gerektirdiği yetenekler, çalışma ortamı ve koşulları, meslekte ilerleme ve mesleğin getirdiği yaşam kalitesi ile ilgili olarak öğrencilerimizin Kumluca ilçemizin öncü şahsiyetlerinin tecrübelerinden faydalanması için onları öğrencilerimizle buluşturmak istediklerini ifade etmiştir.

Okul idaresi tarafından öncelikle 10 Şubat 2017 Cuma günü İlçe Müftü Vekilimiz Sayın Saffet SEVİM öğrencilerimizle buluşturduk. Müftü Vekilimiz SEVİM, hangi meslek sahibi olursanız olun, anne babanıza kötü söz söylemeyin, önce iyi bir evlat olun, dedi.

 

14 Şubat 2017 Salı günü de Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN öğrencilerle bir araya gelerek, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulunun Kumluca ilçesindeki başarısından bahsederek memnuniyetini dile getirmiş ve tüm okul idaresi ile öğretmenlerine teşekkür etmiştir. Öğrencilerin taleplerini de dikkate alan GİRGİN, Ortaokullar arası başlayan ve koordinatörlüğünü Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulunun yaptığı Kumluca İlçesi Yıldızlar Meclisinin başarılı çalışmalarından dolayı Okul Meclis Başkanı ve aynı zamanda İlçe Meclis Başkanı da olan 8/A sınıfı öğrencisi Merve ÇELEN’e yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü GİRGİN, öğrencilere bilgi verip, öğrencilerin meslek seçimi ile ilgili merak ettikleri konular hakkında öğrencilerin sorularını yanıtlamıştır.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017