ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Değerli meslektaşlarım, Millet Mektepleri´nin açılışı ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu güzel ve anlamlı günde, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlar, büyük bir özveri ve samimiyetle yürüttükleri görevlerinde kendilerine başarılar dilerim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Günümüz dünyasındaki güçlü ülkeler, tüm kazanımlarını eğitime verdikleri önem ve eğitim kurumlarını günün koşullarına göre yeniden yapılandırmalarına borçludurlar.

Bilgiyi kullanacak ve toplum hayatında uygulatacak güçlü beyinlerin ortaya çıkarılmasında ve eğitilmesinde en büyük görev siz değerli öğretmenlere düşmektedir. Bu süreçte öğrencilerimizin ideallerine ve yeteneklerine uygun, özgürce eğitim almaları ve kendilerine uygun meslek edinmeleri için onlara kılavuz olacak da yine sizlersiniz. Mesleğiniz, hem çok zor ve büyük sorumluluk gerektiren, hem de çok değerli ve onurlu bir meslektir. Çünkü hem insan olarak kendi düşünce ve ideallerinize uygun şekilde davranmak ve yaşamak, hem de, mesleğiniz gereği, çocuğa, çevreye ve topluma “örnek bir insan” olma yükümlülüğünüz vardır. Gerek sınıfta gerek okul koridorlarında ve gerekse dışarıda örnek insan olma vasfınızı asla unutmayınız.

Eğitim ve öğretimle ilgili üzerinize aldığınız bu kutsal görevi tam olarak yerine getirebilmeniz için dünyadaki tüm gelişmeleri, özellikle branşınızla ilgili olanları dikkatle izlemeniz ve kendinizi teknolojik ve bilimsel değişmelere uyarlamanız gerekmektedir.

Bu duygularla, görevi başındaki tüm öğretmenlerimizin ve bu görevi tamamlamış olan emekli öğretmelerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK´ü ve ebediyete intikal etmiş şehit öğretmenlerimizi de saygı ile anıyorum.

Ruhları şad olsun.

                                                                                                         Mehmet Ali GİRGİN

                                                                                                 Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.