ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde ”21 Mart Dünya Down Sendromu ve Farkındalık Günü” kutlandı.

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Down Sendromu Günü olarak kutlanan 21 Mart, dolayısıyla ilcemiz Ahmet Avcıoğlu ilk/ortaokulunda kutlama programı düzenlendi.
İlçemizde ”21 Mart Dünya Down Sendromu ve Farkındalık Günü” kutlandı.

Programa Ilce Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Yalçın Seyran,  Okulun Hayırsever Ailesi ni temsilen Musa Gökkaya,  okul müdürleri, Öğrenciler ve veliler katılmıştır. 

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali Girgin, Down Sendromlu kardeşlerimizle aynı gökyüzünün altında aynı havayı soluyan aynı gülümsemeyi paylaşıp aynı hüznü yaşayan bireyler olarak gerek engelli gerekse bizden başka olan her insan icin dinimizin ve geleneklerimizde yer alan iyi bir insan ve iyi bir toplumun gereği olarak bakış açımız hep olumlu olmuştur. Zira bir toplum içinde barındırdığı tüm unsurlar ile bir bütün olursa ancak medeni bir toplum haline gelir .,dedi.

Programda konuşan Okul Müdürü İlhami Yıldız da böyle bir etkinliğe ev sahibi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek Dünya Down Sendromlular Gününde farkındalık oluşturmak için bu programı düzenlediklerini ifade etti.

Programda okul bünyesinde eğitim gören özel eğitim sınıfı öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler düzenlenmiş ve öğrenciler tarafından yapılan etkinlikler sergilenmistir.

21-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-2018