ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi.

İlçemizde Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi.

Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 53.Kütüphaneler Haftası kapsamında ülkemizde 29 Mart Çarşamba günü saat 12.30–13.00 saatleri arasında resmi özel tüm türdeki okullarda kitap okuma alışkanlığını, kültürünü ve kütüphaneye olan ilgiyi arttırmak amacıyla “İnsan Her Yerde Okur” sloganıyla bir kitap okuma etkinliği düzenlenmiştir.

İlçemizde Kumluca Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen etkinliğe, ilçemiz okullarından Mimar Sinan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katılım sağlayarak burada kitap okuma etkinliği düzenlemişlerdir. Ayrıca etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürümüz Sayın Yalçın Seyran ile okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, "Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından öğrencilerimize ve halkımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla böyle bir etkinlik başlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okulumuz olarak, bu etkinliğe katıldık. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz ve vatandaşımızın okuma alışkanlığı kazanacağına inanıyoruz" dedi.

30-03-2017