ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurul Toplantısı Yapıldı.

 Kumluca ilçesinde yapılacak sınavlara ilişkin Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
İlçemizde ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurul Toplantısı Yapıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Kumluca´da yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı´nın kurallara uygun ve güven içerisinde yapılmasını sağlamak amacıyla Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi´nde gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Yusuf Göven, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, İlçe Nüfus Müdürü Abdurrahman Talay katıldı.

Toplantıda sınavların kurallara uygun ve güvenli şekilde yapılması için gerekli şartların yerine getirilmesi ve tedbirlerin alınması konuşuldu. Ayrıca önceki sınavlarda yaşanan eksikliklerin değerlendirildiği toplantıda, adları birbirine benzeyen okulların anlaşılır şekilde tarif edilmesi ve toplu taşıma güzergâhında bulunmayan okulların sınav günü mutlaka toplu taşıma seferlerine dâhil edilmesi konuları tartışıldı. Sınavlardan önce toplu taşıma şoförleriyle de mutlaka bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapılması gerektiği konuları karara bağlandı. 

Sınava ilişkin olarak açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, İlçemizde 18 okulda ve 257 salonda 3940a öğrenci sınava girecektir, dedi. Girgin, yalnız AYT/TYT/DYT değil ÖSYM tarafından yapılan her türlü sınava ev sahipliği yapabileceklerini belirterek: “Her sınava talibiz. Bunun için gerekli altyapımız var. Amacımız Kumluca ve Batı Antalya’daki öğrencilerin Antalya merkeze gitmesi yerine Kumluca’da sınava girerek çektikleri zahmetten bir nebze olsun kurtulmalarını sağlamaktır. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

22-06-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.