ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Platformu ve Kalite Takip Sistemi Toplantısı Yapıldı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi verilmesi amacıyla müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullarda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders öğretmenleri ve İmma Hatip Okullarında görevli Meslek Dersi Öğretmenlerinin katılımlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin’in başkanlığında 15 Şubat 2018 Perşembe günü Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda bir toplantı yapılmıştır.
İmam Hatip Okulları Platformu ve Kalite Takip Sistemi Toplantısı Yapıldı.

Toplantı iki bölüm halinde düzenlenmiş olup ilk bölümde İmam Hatip Okulları Platformu tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verilmiştir. İlk bölümde İlçe Müftümüz Sayın Hacı Kahraman da katılmıştır.Toplantının ilk bölümünde İmam Hatip okullarında öğrenim gören öğrencilerimizin durumu, yeni sınav sisteminde İmam Hatip Okullarındaki değişim, okullarda Kur’an-ı Kerim, Hz.Peygamberin Hayatı, Temel Dini Bilgiler gibi seçmeli derslerle ilgili durumlarda açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin öğretmenlerimize : “Hepimizin çok özel olarak gayret göstermesi ve çalışması gerekiyor.İyi bir öğrenci  iyi bir toplum demektir öğrencilerimizi iyi yetiştirirseniz, toplumsal olarak erozyona uğraması da o kadar güç olur.”dedi.

İlçe Müftüsü Sayın Hacı Kahraman da konuşmasına ilk önce böyle bir toplantıya davet edilmekten dolayı duyduğu kıvancı katılımcılar huzurunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüze yaptığı teşekkürle başlamış ve ardından İmam Hatip okullarının sorunları ve öğrencilerin günümüz şartlarında nasıl yetiştirilmeleri ile ilgili tavsiyelerden oluşan konuşmasıyla devam etmiştir.Sayın Kahraman: İslam dünyasının içinde bulunduğu en büyük sorun, Kur’an-ı Kerim ve Sünnet’ten uzaklaşmaktır. Kur’an-ı Kerim ve Sünnet’in yerine kişileri koymaktır, kişilerin referans haline gelmesidir. Bu bizim açımızdan en büyük tehdit ve tehlikedir. Bizim şuurlu olmamız, iyi çalışmamız gerekiyor. Kuran-ı Kerimi hepimizin iyi anlaması gerekiyor.  Kimseyi ötekileştirmememiz gerekiyor. Bizim ayrımcı dilden süratle uzaklaşmamız, herkese ulaşmamız gerekiyor.  dedi. 

Toplantının ikinci bölümünde ise Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızda Kalite Takip Sistemi adıyla yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuştur. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Seyran tarafından yapılan sunumda Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 2017–2018 Eğitim Öğretim Yılını kapsayan ve İmam Hatip Ortaokulları ve  Anadolu İmam Hatip Liselerinde kaliteyi yükseltme amacı taşıyan Kalite Takip Sistemi çerçevesinde okullarımızın yaptığı çalışmalardan örnekler katılımcılarla paylaşılmıştır.

 Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona ermiştir.

16-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-2018