ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İyi Dersler Şoför Amca Projesi” Bilgilendirme Semineri Düzenlendi.

İlçemizde resmi ve özel servis şoförlüğü yapan kişilere yönelik müdürlüğümüze bağlı Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu’nda 12–13.12.2016 tarihleri arasında eğitim verilmiştir.
“İyi Dersler Şoför Amca Projesi” Bilgilendirme Semineri Düzenlendi.

Eğitimde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Habib İlaslan, RAM’da görevli rehber öğretmen Melek Şahin, Halk Eğitim Merkezinde görevli Sağlık Bilgisi Öğretmeni Meryem Özgen ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli personel Mustafa Acem tarafından farklı konularda bilgilendirmeler yapılmıştır.

İyi Dersler Şoför Amca Projesi, taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitesinin geliştirilmesidir amaçlamaktadır.

Proje, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülmektedir.

Projenin ana hedef kitlesi, taşımalı eğitim sisteminde görev alan okul servis şoförleridir. Bunun yanında, okul servis şoförlerine eğitimiyle görevlendirilen kamu görevlileri ile bu kişilerin proje çerçevesinde eğitilmesini sağlayacak proje ortağı ve paydaşı kuruluşların çalışanları da projenin hedef kitlesi içinde bulunmaktadır.

Belirlenen illerde ve ilçelerde, proje ortağı olan Jandarma Genel Komutanlığı personeli olan formatörler aracılığıyla ilkokul öğrencilerine eğitimler verilmektedir.

Buna ek olarak, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmalarıyla öğrenci taşımacılığı özelinde farkındalığı geliştirmek amaçlanmaktadır.

İlgili projeye ait web adresi de http://www.iyiderslersoforamca.com/ şeklindedir.

13-12-201613-12-201613-12-201613-12-201613-12-2016