ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kod Adı: Kumlucalı" Ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti.

İlçemizde Bireysel Kategoride katıldıkları yarışma ve sergilerden başarıyla dönen "Kod Adı: Kumlucalı" adlı grup, takım kaptanları ve aileleri ile birlikte 26 Mayıs 2019 Salı günü saat 10.00'da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin'i makamında ziyaret etti.


Takım kaptanı ve danışmanı aynı zamanda öğrenci velisi olan Funda Ateş rehberliğinde yarışmalara katılan Kod Adı: Kumlucalı ekibi üyeleri  Hüseyin Burak Ateş, Emir Kağan Atalay, Ata Arslan Günay, ilçe müdürümüzü ziyaret ederek katıldıkları yarışmalar hakkında  bilgi verdi.

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Antalya'da Bahçeşehir Kolejinde düzenlenen bilim sergisi ve İzmir'de düzenlenen yarışmaya İlçemizden katılan hatta katılımcılar arasında bireysel kategorideki tek takım olan"Kod Adı: Kumlucalı" ekibine ve ailelerine teşekkür etti. Minik yarışmacıları tebrik eden Girgin, "Çocuklarımızı gösterdikleri gayret ve medeni cesaretten dolayı tebrik ediyor, onları yetiştiren ailelerini de onlara bu ortamı sağlamaları adına teşekkürlerimi sunuyorum. Çağımızda, evlerimizin içine kadar giren teknolojik sistemlerin bundan sonra geleceğimizi şekillendireceğinden kuşkumuz yok, bu anlamda ülkemizin bu dünyanın gerisinde olmaması ve teknolojik gelişmelere ayak uydurması çok önemli. Gerek bakanlık olarak gerekse müdürlüğümüz olarak teknoloji alanında bölgemizde yapılan her türlü çalışmayı projeyi önemsiyor ve destekliyoruz. Bu gibi çalışmalarda, fuarlarda, öğrencilerimizi görmek bizleri onurlandırıyor. Yaygınlaştırma çalışmalarına destek olarak bu gibi örneklerin ilçemiz, bölgemiz ve nihayetinde ülkemizde çoğalmasını ve sürdürülebilir olmasını diliyorum. Ayrıca çocuklarımızı eğitip, bu tür yarışmalara gayretlendiren takım kaptanı ve danışmanı aynı zamanda öğrenci velisi Sayın Funda Ateş hanıma da özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

        Ziyarette dünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından biri olarak gösterilen Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST®LEGO® LeagueJr. Katılımcıları Kod Adı Kumlucalı ekibine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin tarafından hediyeler takdim edildi. 

           Bilim Kahramanları Derneği tarafından organizasyonu yapılan Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST®LEGO® LeagueJr. rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren, 6-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen bir STEM programıdır. Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST® LEGO® League Jr. her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını ateşler. En az 3, en fazla 6 çocuktan oluşan her takım özel LEGO® Education Inspire Model (Yol Gösterici Model) ile gerçek dünya ile bağlantılı bu temayı keşfetmeye başlar. Bu modeli başlangıç olarak kullanarak kendi yeni modellerini LEGO® parçalarıyla tasarlarlar. Çocuklar LEGO® Education WeDo ile çalıştıkça temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenir ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygularlar.

28-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-201928-05-2019