ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KPSS-Ortaöğretim Oturumu Sona Erdi.

Ortaöğretim mezunları için ilçemizde kendi türünde ilk defa düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sona erdi.
KPSS-Ortaöğretim Oturumu Sona Erdi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS´nin ortaöğretim mezunlarına yönelik ilçemiz Kumluca’daki oturumu 17 sınav merkezinde saat 10.00´da başladı. KPSS ortaöğretim oturumuna ilçemizde 4343 sınava girmiştir.

Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi.

Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu.

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakıyla içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde ilçemizde yaklaşık bir ay önce KPSS-ÖNLİSANS Sınavı yapılmıştı 20.11.2016 tarihinde de yine kendi türünde ilk defa KPSS-ORTAÖĞRETİM düzeyine yönelik yapılan oturumla tamamlandı.

 

Sınav sonuçları ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre ÖSYM´nin ´´http://sonuc.osym.gov.tr´´ internet adresinden öğrenilecek olup sınav sonuç belgesi basılmayacağı ve adayların adreslerine gönderilmeyeceği belirtilmiştir.