ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUMBEK Eğitimleri 3 Ekim’de Başlayacak.

Kumluca Belediyesi ve Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan üniversite, KPSS ve açık öğretim eğitimleri için kursları 3 Ekim itibariyle başlayacaktır.
KUMBEK Eğitimleri 3 Ekim’de Başlayacak.

Kumluca Belediyesi ve Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında 2016-2017 eğitim öğretim döneminde üniversite, KPSS, açık öğretim okulları ve açık öğretim fakülteleri için hazırlık kursları düzenlemesi amacıyla protokol imzalanmasının ardından, kurslara katılacak öğrencilerin kayıtları alınmaya başladı.

 

Kumluca Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, kursların açılacağı Kumluca Belediyesine ait, daha önce Kumluca Meslek Yüksek Okulu tarafından kullanılan binada incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet etti.

 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, belediye olarak her zaman eğitim konusunda üzerlerine düşen desteği sağladıklarını ve sağlamaya da devam edeceklerini belirterek, yapılan çalışmanın da Kumluca ve çevresinde yaşayan tüm öğrencilere faydalı olacağını ümit ettiğini söyledi.

 

Özel dershanelerin kapatılmasının ardından üniversite, KPSS, açık öğretim okulları ve açık öğretim fakültelerine hazırlanan öğrencilerin eğitim alacakları eğitim kurumlarına ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Çetinkaya, “Kumluca Belediyesi olarak biz öğrencilerimizin eğitimi konusunda elimizden gelen desteği vereceğiz. Öğrencilerimizden beklentimiz ise bizim bu desteğimizi boşa çıkartmamaları. Bu sizler için bir fırsattır, bu fırsatları iyi değerlendirin” dedi.

 

Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir de, açılacak kurslarla ilgili öğrenci kayıtlarının başladığını, şu ana kadar 120 civarında öğrencinin kurslar için kayıt yaptırdıklarını söyledi.

 

Kendilerinin alanlarında deneyimli eğitimcilerle kurslara katılan öğrencilere en iyi eğitimi vermek için mücadele edeceklerini ifade eden Tekdemir, “Kumluca Belediyemiz öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle inşallah bu yıl Kumluca’da güzel bir çalışma başlatıyoruz. Bizim hedefimiz gelecek yıl haziran ayında öğrencilerimizi eğitim alanında istedikleri hedefe ulaştırmak. BU konuda öğrencilerimizin kendilerine hedef koyarak kurslara başlamasını istiyoruz” diye konuştu. Kursların 3 Ekim tarihinde başlayacağını belirten Tekdemir, kurslara katılmak isteyen öğrencilerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurarak kayıtlarını yaptırabileceklerini, ayrıca öğrencilerin kursların düzenleneceği Kumluca Eğitim Kurumları (KUMBEK) merkezine de başvurabileceklerini bildirdi.

28-09-201628-09-201628-09-201628-09-201628-09-2016