ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı.

Kumluca Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinlikleri kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin yer aldığı Bilim Sergisi 4 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 10.00’da düzenlenen törenle açılmıştır.
Kumluca Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı.

Öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergiledikleri TÜBİTAK  4006 Bilim Fuarları Çerçevesinde  açılışı yapılan Bilim Fuarı´na, İlçe Kaymakamı Dr.Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ayşegül Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali GİRGİN, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve velilerin katılım sağlamıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin yaptığı açıklamada " Bugün İlçemiz Kumluca Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı´ndaydık. Öğrencilerimizin somutlaştırdıkları hayallerini inceleme fırsatı bulduk. Öğrencilerimizi, onları çalıştıran öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kumluca Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda 15 danışman öğretmen, 40 öğrenci yer almış ve fuarda 20 proje sergilenmiştir. Ayrıca bu yıl aralarında bugün açılışını yaptığımız bilim fuarının dâhil olduğu 5 okulumuzun yaptığı bilim fuarı başvuruları TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş olup bu okullarda da öğrencilerimizin hazırladığı birbirinden değerli projeler sergilenecektir.

Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında yürütülmektedir. “TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

04-05-201704-05-201704-05-201704-05-2017