ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUMLUCA FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ PROJESİ İLE MACARİSTAN’A GİDİYOR.

     Müdürlüğümüze bağlı Kumluca Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM) tarafından hazırlanan “Geleceğimize Işık Tutacak Staj” adlı AB projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edilerek uygulamaya konuldu.
KUMLUCA FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ PROJESİ İLE MACARİSTAN’A GİDİYOR.

Kumluca Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM) öğrencileri, "Geleceğimize Işık Tutacak Staj" adlı projenin Ulusal Ajans tarafından kabul görmesinin ardından, Macaristan´ın Başkenti Budapeşte´ye gidecek.

Okul müdürü İlker AKIN yaptığı açıklamada; “Geleceğimize Işık Tutacak Staj” adlı Erasmus+ Mesleki Eğitim  projesi ile Metal Teknolojileri Alanında; hassas kalıp yapım aşamaları, hassas kalıplara uygulanan tahribatlı ve tahribatsız muayene işlemlerinde ısıl işlem uygulamaları konularında staj görecek olan eski adı Kumluca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi-METEM, yeni adı Kumluca Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan, okulumuz öğrencilerine teknolojik yenilikler ile bilgi ve beceri kazandırılması, istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanmaktadır.”dedi.Ayrıca 17.12.2017–30.12.2017 tarihleri arasında Macaristan/Budapeşte’de 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmenin katılacağı 14 günlük staj çalışmasında teknik staj ve geziler kapsamında; öğrencileri teknik bilgiler ile donatmanın, öğrencilerin meslek hayatlarında sürdürülebilir ve yaşamları boyunca gerekli olacak yetenekler edinmelerinin hedeflendiğini söyledi.

Geziye katılacak öğrencileri temsilen iki öğrenci ve Okul Müdürü İlker Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Girgin ile birlikte Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun´u ziyaret ederek proje faaliyeti hakkında bilgi verdi. 

Ziyarette konuşan Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında bu tür projelerin önemli olduğunu belirterek, bu konuda emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür etti.

Kabul görülen proje adına okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri kutladığını ifade eden Uzun, "Çok faydalı olacağına inandığım gezinizin şimdiden başarılı geçmesini diliyorum. Öğrencilerimizden isteğim, gittikleri ülkede araştırmacı olsunlar. Farklı ülkelerde neler var dikkat etsinler. Buralardaki farklılıklar öğrencilerimiz için gelecekte yapacakları yeni projeler ilham kaynağı olur." dedi. Ekip, projeye ilişkin ayrıca Kumluca Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya’yı da ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

 15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.