ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi, Kumluca Kaymakamı Dr. Polat Kara’yı ziyaret etti.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Antalya´da düzenlenen yarışmada birinci olan ve Halk Oyunları Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kumluca Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi, Kumluca Kaymakamı Dr. Polat Kara’yı ziyaret etti.
Kumluca Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi, Kumluca Kaymakamı Dr. Polat Kara’yı ziyaret etti.

Halk Oyunları Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi, Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Erol Koca, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir ve Halk Oyunları Antrenörü Bayram Ergin ile birlikte Dr. Polat Kara’yı ziyaret etti. Ziyarette, Kumluca Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi hakkında bilgi veren Yusuf Tekdemir, halk oyunları ekibinin il şampiyonu olarak bölge şampiyonasına katılmaya hak kazandığını söyledi.

6-7 Mayıs tarihlerinde Muğla’da gerçekleştirilecek şampiyonadan da dereceyle döneceklerine inandıklarını ifade eden Tekdemir, “Halk oyunları ekibimizde 32 kişi bulunuyor. İl şampiyonasını başarıyla tamamladık. Muğla’daki bölge şampiyonasında gençler düzenlemeli dal kategorisinde yarışmaya katılacağız.” dedi.

Kaymakam Dr. Kara, halk oyunlarının toplumların kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında büyük role sahip olduğunu belirterek, “İlçe de 32 oyuncunun bir araya gelerek güzel bir ekip oluşturmasından ve daha sonra da il birincisi olarak ilçemizi temsil etmelerinden dolayı mutluyum. Muğla’dan da başarıyla döneceğinize inancım tamdır” dedi.

Halk oyunları ekibi adına konuşan İbrahim Aydil ise, verdiği destekler için Kaymakam Dr. Polat Kara’ya teşekkür etti. Mehmet Ali Girgin, “Kumluca’da 8 farklı lisede okuyan bu genç kardeşlerimizin bir araya gelerek yapmış oldukları çalışmalardan ve almış oldukları başarıdan dolayı kendilerini bir kez daha kutluyorum” dedi.

 

Erol Koca´da, kulübün yeni kurulmuş olmasına rağmen büyük başarılara imza attığını ve 120 tane lisanslı oyuncusu olduğunu dile getirdi.

02-03-201702-03-2017