ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca İmam Hatip Ortaokulu´nun adı "BAYRAM ÇİFTÇİ İMAM HATİP ORTAOKULU " oldu.

İlçe merkezimizde Müdürlüğümüze bağlı Kumluca İmam Hatip Ortaokulu´nun adı, okulun ilçemize kazandırıldığı günden bu yana İmam Hatip okulları için yaptığı özverili çalışmalarla bilinen Kumluca İmam Hatipliler Derneği merhum başkanı Bayram Çiftçi’nin adıyla değiştirilmiştir.
Kumluca İmam Hatip Ortaokulu´nun adı "BAYRAM ÇİFTÇİ İMAM HATİP ORTAOKULU " oldu.

Okulun adının "BAYRAM ÇİFTÇİ İMAM HATİP ORTAOKULU" olması nedeniyle 12.04.2019 Cuma günü saat 10.00´da okul bahçesinde, okulun yeni isim tabelasını takma programı düzenlenmiştir. 

Programa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Özdemirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürleri, Kumluca İmam Hatipliler Derneği Başkanı ve Üyeleri, Kumluca İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı ve üyeleri, Merhum Bayram Çiftçi’in ailesi, Okul ve Kurum Müdürleri ile İmam Hatip camiasına gönül vermiş vatandaşlar katılmışlardır. 

Programda Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Hasan Muhammed tarafından okunan Kur’an tilaveti ile söze başlanmış ardından konuşmalar gerçekleşmiştir. Bayram Çiftçi’nin özgeçmişi okunmuş ilçemiz adına yaptığı çalışmalardan söz edilmiştir. 

Açılış Konuşması Yapan Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin," Kumluca´nın Bayram Ustası, İmam Hatiplilerin Bayram Amcası için ne yapılsa azdır. Bayram amcamız, 1976 yılından beri kendisini İmam Hatip okullarına adamıştır. Zor günlerde sürekli İmam Hatip okullarının yaşaması için mücadele etmiştir. Bayram Çiftçi amcamızın mücadelesi sayesinde bugün ilçemizde 4 ayrı İmam Hatip Okulu bulunmaktadır. Değişik dernek ve vakıf yönetimlerinde görev almıştır. Bir kişi dar durumdaysa bundan da Bayram Çiftçi amcamızın haberi varsa mutlaka o kişi için mücadele vermiştir. Biz Bayram Çiftçi amcamızın yapılmasında emeği geçtiği okullardan mezun olduk. Küçükte olsa vefa adına ismini bu okula vermek zorundaydık” dedi.

Bayram Çiftçi´nin Oğlu Dr. Mehmet Çiftçi, "Babamın arzusu imanlı bir gençlik yetişmesiydi. Ömrünün sonuna kadar bu gayesini bırakmadı. Modern dediğimiz bu çağda zulmün, insafsızlığın zirve yaptığı bu dönemde Allah´ını, insanını, bayrağını, Kur´an-ı Kerim seven güzel bireyler yetiştirilen okulların yaşaması onun arzusuydu. 1995 yılında mezun olduğum okulumun isminin değiştirilerek babamın adı olarak anılması bizleri duygulandırdı. " dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed Özdemirci, "İmam hatip sevdalısı Bayram Amca, 40 yıldır İmam Hatip davası için Allah rızası için hizmet etti.Kumluca çok güzel bir vefa örneği gösterdi.Bu ismin altında güzel öğrencilerin yetişmezini niyaz ediyorum" dedi. 

Program İlçe Müftüsü Hacı Kahraman´ın Hatim duasının ardından tabela değiştirilmesinin ardından sona erdi.

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019