ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca MTAL Öğrencileri Staj İçin İtalya Yolcusu

Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AB Erasmus+ Proje Ekibi İtalya Hareketliliği öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin’i ve ardından onun da eşliğiyle birlikte İlçe Kaymakamı Sayın Hakkı UZUN’u makamında ziyaret etti.
Kumluca MTAL Öğrencileri Staj İçin İtalya Yolcusu

Müdürlüğümüze bağlı Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi kapsamında yapılacak olan yurt dışı hareketliliği öncesinde Okul müdürü Erdal Demiral ve Md. Yrd. Oya Çetinkaya Akcan, Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Birgül Çitil Şimşek ile 11. ve 12. Sınıf Aşçılık Dalı öğrencilerinden (10 öğrenci)oluşan proje ekibi yurt dışı hareketliliği öncesinde 24.01.2019 Perşembe günü saat 10.00’da İlçe Kaymakamımızı makamında ziyaret ederek hareketlilik öncesinde bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Projenin ana sponsoru ve hibe sağlayıcısı olan T.C.Dışişleri Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı yani Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2018 yılında hibe kazanan okulumuz, ilk yurt dışı hareketliliği olarak 10-23 Şubat 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini şehrine gidecektir.

Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülmekte olan proje; bölgemizdeki turizm sektörünün ihtiyaçlarına uygun olarak, mesleki eğitimde yeni uygulama yöntemlerine erişim, mesleki uygulama faaliyetleri, öğrencilerin bireysel gelişimlerinin desteklenmesi,  kurumsal kapasite ve uluslararasılaşma konularında gelişmeye açık yönlerini güçlendirmek için hazırlanmıştır. Avrupa’dan Kalite Transferi isimli projemiz iki ana faaliyetten oluşmaktadır. İtalyan Mutfağı konulu staj hareketliliği İtalya’dan “Fattorie Faggioli Societa” Cooperativa Agricola ortak olarak seçilmiştir.

Proje hareketliliği sonrasında hazırlanacak detaylı raporla öğrencilerimiz, ilçemize ve ülkemize önemli katkılar sağlayacak bir çalışmaya imza atacaktır.

 28-01-2019