ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca Ticaret Borsası´ndan Öğrencilerimize 2017 Yılı Ayakkabı Yardımı

Kumluca Ticaret Borsası tarafından ilçemizde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik 05.10.2017 Perşembe günü Kumluca Atatürk İlk/Ortaokulu´nda düzenlenen törenle ayakkabı yardımı yapıldı.
Kumluca Ticaret Borsası´ndan Öğrencilerimize 2017 Yılı Ayakkabı Yardımı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen eğitim yardımları kapsamında, Kumluca´daki öğrencilere ayakkabı yardımı yapıldı. 

Ayakkabı yardımı için Kumluca Atatürk İlk/Ortaokulu´nda düzenlenen törene, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, (KUTBO) Başkanı Fatih Durdaş, Şube Müdürü Yalçın Seyran, idareciler ve öğrenciler katıldı.

Ayakkabı dağıtımı öncesi konuşan KUTBO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Durdaş, eğitim yardımları kapsamında, giderleri TOBB tarafından karşılanan ayakkabıları ilçe genelindeki tüm okullara dağıtmaya başladıklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi bin 900 öğrenciye yaklaşık 35 bin TL tutarında spor ayakkabı dağıtıldığını anlatan Durdaş, gerek maddi gerekse manevi olarak eğitime, öğrencilerimize her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca Durdaş, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da giderleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından karşılanan ayakkabıları ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturduk. Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin okullarla STKlarla öğretmen ve velilerle arttırılarak devam ettirilmesi gerektiğine inanıyoruz.Öğrencilerimizin vatanına milletine hayırlı birer evlat olmaları bizim için en büyük teşekkürdür." şeklinde düşüncelerini ifade etmiştir.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de, eğitim konusunda yardım yapan herkese teşekkür ettiklerini, yapılan yardımların kendilerini olduğu kadar, öğrencileri de sevindirdiğini söyledi. Girgin, katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Ayakkabılarını alan öğrenciler, büyük sevinç yaşadı.

05-10-2017