ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği Yapıldı.

Kumluca’da 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği Yapıldı.

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Arif Yavuzer, Şube Müdürleri Yalçın Seyran ve Habib İlaslan, okul müdürleri ve öğrenci velileriyle birlikte  Kumluca Mimar Sinan İlkokulu Otizm Sınıfının düzenlediği Otizmin Farkındayız Etkinliğine katılım sağladı.

Katılımcılar özel eğitim öğretmenleri tarafından hazırlanan yaka kartları takılarak otizm sınıfında öğrenim gören öğrencilerle bir araya gelmiş ve onlarla sohbet etiller.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin: “Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Farkında olmak demek; olduğu gibi kabul etmek, bilmek ve anlayışlı bir tutum geliştirmek demektir. Kumluca İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu farkındalığın gereklerini yerine getiriyoruz. Evlatlarımıza daha güzel yarınlar hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz.  2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nün evlatlarımıza olan duyarlılığı arttırmasını ve onların güzel bir geleceğe ulaşmasına vesile olmasını temenni ediyorum’’ dedi.  

03-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-2018