ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da “Engel Siz Olmayın Yeter 2” Projesi Başladı.

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençleri Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan "Engel Siz Olmayın Yeter 2" isimli projenin açılış töreni gerçekleştirildi.  
Kumluca’da “Engel Siz Olmayın Yeter 2” Projesi Başladı.

İlçe Kaymakamlığımız koordinesinde, Kumluca Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ile Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi(Okulu) tarafından özel eğitim öğrencilerine yönelik olarak Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında bu yıl ikincisi hazırlanan projenin açılış töreni 5 Nisan 2018 Perşembe günü saat 10.30’da Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi(Okulu) bahçesinde yapıldı.                               

Düzenlenen açılış törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Hakkı Uzun, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Süleyman Falay, Cumhuriyet Başsavcısı Tolga Han Altınay, Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Seçil Taylan, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Müftüsü Hacı Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ile okul/kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılmıştır.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Pınar Gürkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali Girgin ve İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan tarafından programa ilişkin konuşmalar yapılmış ardından okulun öğrencileri tarafından halk oyunları ve müzik gösterileri sergilenmiştir.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından proje kapsamında hazırlanan hediyeler de programda öğrencilere protokol tarafından takdim edilmiştir.

Program sonunda Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından görsel sanatlar aötlyesinde öğretmenleri eşliğinde hazırlanan resimlerden oluşan sergi gezilmiş ardından tüm misafirlere kokteyl sunulmuştur.

Projeye ilişkin bilgiler veren Emniyet Müdürü Cemil Doğan, “"Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı" yani ÇOGEP olarak ifade edilen program kapsamında hazırlanan projemizin ilçemizde de hayata geçiyor olması son derece önemlidir. Türkiye’de 2018 yılı içinde 20 proje arasından ilçe olarak hibe verilen tek projedir. Bu proje kapsamında çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerinin sağlanması, toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin alınması, sosyal destek ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmelerine katkıda bulunulması, sosyo ekonomik gerekçelerle dezavantajlı konumda bulunan çocuk ve gençlerin özellikle projeye dâhil edilerek bu olumsuzlukların bertaraf edilmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi(okulu) öğrencilerimizle birlikte çeşitli kültürel geziler, seminerler, workshoplar ve etkinlikler düzenlenecektir. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve diğer proje ortağı kurumlarımızca ortaklaşa yürütülecek bu proje; ilçemiz kurumları arasındaki dayanışmayı ve müşterek çalışma becerisini göstermesi bakımından önemsiyor, projenin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi, arzu edilen hedeflere ulaştırılması temennisiyle proje iştirakçisi kurum yetkililerine teşekkür ediyorum." dedi.

 05-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-2018