ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da Etkili Aile Seminerleri Sona Erdi.

Müdürlüğümüz ve Kumluca Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ve 4 hafta süren ailelere yönelik “Etkili Aile Eğitimi Seminerleri” sona erdi.
Kumluca’da Etkili Aile Seminerleri Sona Erdi.

Kumluca Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde hazırlanan eğitim programı doğrultusunda öncelikle Okul Öncesi dönemde öğrencisi olan velilerimiz katılım sağlamıştır. Etkili Aile Seminer Programı´nın son seminer programı 28 Mart 2017 Salı günü akşam saat 19.00´da Kumluca Belediyesi Konferans Salonu´nda yapılmıştır. Programın ardından tüm seminerlere katılan ailelere sertifika töreni düzenlenmiştir.

Programa Kumluca Kaymakamı Sayın Dr.Polat Kara, Kumluca Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Süleyman Falay,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürümüz Sayın Halil Başaran ile aileler katılmıştır.

Çocuğun çevresine verilebilecek en iyi destek doğum öncesinden başlayarak, çocuğun gelişiminde ve eğitiminde önemli rol oynayan anne-babaların eğitilmesidir. Bu düşünceden hareketle Kumluca Belediyesi ve Kumluca İlçe Milliği Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa, okul öncesi velilerine yönelik mart ayı içerisinde 4 haftaya yayılan ETKİLİ AİLE EĞİTİM SEMİNERİ programı hazırlamıştır. Bu eğitimlerin amacı geçen yılda olduğu gibi Kumluca´da AİLE EĞİTİMİ çalışmalarıyla etkili aile profilini ilçemizde kalıcı hale getirmektir. Mart ayı içerisinde düzenlenen Etkili Aile Eğitim programlarında  alanında uzman kişiler ;"Aile İçi İletişim", "Medya, İnternet ve Çocuk, Eğitici Çocuk Oyunları", "Stresle Başetme Yöntemleri", "Aile Tutumları, Çocukta Davranış Sorunları ve Başetme Yöntemleri" gibi konularda bilgilendirmeler yapmışlardır.

Kumluca Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkili aile eğitimi seminerlerinin  sonuncusunda katılımcılara Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü Psikolojik Danışman Abdullah Kocabaşoğlu ve RAM Bölüm Başkanı Mahmut Avcı tarafından “Çocuk Yetiştirmede Aile Tutumları ve Davranış Sorunlarıyla Başetme Yöntemleri” konularında bilgi verdi. Çocuklarda davranış bozukluklarının temelinde ailelerin çocuklar üzerindeki yanlış uygulama ve model olmalarından kaynaklandığını RAM Bölüm Başkanı Mahmut Avcı, yetişkinler gibi çocukların da ilgiye, anlayışa ve iletişime ihtiyaçları olduğunu, bunların eksik veya yanlış yapılması neticesinden çocuklarda davranış bozukluklarının ortaya çıkabildiğini söyledi. Özellikle küçük çocuklarda aile ortamını, çevreyi yeni keşfetme merakı ve aşırı ilgiye ihtiyaç duymalarından dolayı ailelerin sorunlar yaşayabildiğini ifade eden Avcı, bu konularda ailelerin doğru davranışları gösterememeleri durumunda aile içi sorunların yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu bildirdi.

Seminer sonunda Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay tarafından 4 hafta süreyle eğitim veren uzman psikolojik danışmanlara plaket takdim edilmiştir.

Seminerde ayrıca dört hafta süreyle etkili aile eğitimi seminerlerine katılan yaklaşık 124 aileye protokol üyeleri tarafından katılım belgesi verilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin Etkili Aile Eğitim Seminerleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: "Programı ve eğitimle ilgili diğer tüm etkinliklerde Kumluca Milli Eğitimine her daim destek veren, ilçemizin kaliteli bir eğitime kavuşması yolunda sürekli işbirliği yaptığımız Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin ÇETİNKAYA ile tüm belediye personeline ve bu seminerde görev alan uzman öğretmen arkadaşlarımıza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyorum. Sağlıklı ve başarılı bir nesil yetiştirmek için bu seminerlere katılan velilerimizi de tebrik ediyorum." dedi.

30-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-2017