ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da Öğrencilere Yönelik “Şehitlik ve Gazilik” Konulu Konferans Düzenlendi.

Kumluca’da Öğrencilere Yönelik “Şehitlik ve Gazilik” Konulu Konferans Düzenlendi.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören ortaöğretim öğrencileri için Kumluca Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda, İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından Şehitlik ve Gazilik konulu konferans düzenlenmiştir.

Konferansa İlçe Kaymakamı Sayın Hakkı Uzun, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Gürcan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, daire amirleri, okul/kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Genç nesillerin şehitlik ve gaziliğin kutsallığını ve önemini anlamlarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen konferansta ayrıca Güneydoğu’da Gazi olan bir vatandaşımız da duygu düşüncelerini ifade ederek konunun önemine dikkat çekmiştir. Konferansta ayrıca öğrencilerimiz tarafından şiirler de okunmuştur.

İlçe Kaymakamı Hakkı Uzun, "Şehitlik ve gazilik bir insanın erişebileceği en büyük makamlardan biridir şüphesiz.Bu güzel vatanımızda rahat uyuyabiliyorsak şehitlerimizin, gazilerimizin sayesindedir. Siz öğrencilerimizden değerli gazimizin anlatacaklarından dersler çıkarmanızı; ülkemizin kıymetini bilmenizi ve ülkemizi daha ileriye taşımak için gayret göstermenizi diliyorum." Dedi.

 

26-03-201826-03-2018