ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca'da Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce; nitelikli ve kaliteli bireylerden oluşacak bir toplumun inşasında önemli bir görev ifa eden öğretmenlerimizin daha mutlu ve üretken olmalarını sağlamak, mesleki ve entelektüel anlamda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 8 - 19 Temmuz 2019 tarihlerinde  planlanan Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri'nin Antalya etabı Kumluca'da başladı.
Kumluca'da Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri Başladı.

Öğretmen Okuma Etkinliklerinde Yöneticilik Sanatı Okumaları Felsefe Sanat ve Kültür Okumaları ve Hikmet Okumaları gibi farklı alanlarda ilmî, manevî, edebî, kültürel, sanatsal ve meslekî gelişim okuma programları; seminer, konferans ve söyleşiler; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle zenginleştirilmiş programlar uygulanmaktadır. 

Bu kapsamda müdürlüğümüze bağlı Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü'nde düzenlenen eğitim programında ilk grupta 58 kişi katılım sağlayacağı bildirilmiştir. 

Eğitim programının açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin katılım sağlamıştır. Açılışta konuşan Sayın Girgin, öncelikle katılımcı olarak bu programa dâhil olan tüm öğretmenlere, böylesi kaliteli bir eğitim programında daha ev sahibi olarak bulunmaktan duyduğu kıvancı dile getirmiş olup hoş geldiniz dileklerinde bulunmuştur. Yaz Eğitim Etkinlikleri programı konusunda ülkemizdeki önemli eğitim merkezlerinden biri haline gelen Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisemizin bu anlamda ev sahibi olarak yeterli tecrübeye sahip olduğunu ve sizlere kaliteli bir eğitim süreci yaşatmak adına elimizden geleni yapacaklarını ifade etmiştir. Programın verimli geçmesi temennisiyle sözlerini sonlandırmıştır. 

Genel Müdürlüğümüz, Milli Eğitimimizin amaçları doğrultusunda ve ilgili mevzuat çerçevesinde; çeşitli mesleki, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel etkinlikler gerçekleştirilerek öğrencilerimizi okula, mesleğe ve hayata hazırlamak, Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında görev yapan, İHL Meslek Dersleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça, İngilizce ve diğer branş öğretmenleri ile temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin alan bilgisi ve öğretimi konusunda, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı ile yapılan protokol ve işbirliği çerçevesinde 2006 yılından itibaren öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik ''Yaz Eğitim Etkinlikleri'' gerçekleştirilmektedir.

 09-07-201909-07-201909-07-201909-07-201909-07-2019