ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da Okul-Sektör İşbirliği Protokol İmza Töreni Yapıldı.

Kumluca’da Okul-Sektör İşbirliği Protokol İmza Töreni Yapıldı.

Mesleki Eğitim; kurum ve kuruluşların, okullarla işbirliği ile güçlenecek.

Yeni oluşturulacak yönetim modelinde sektör temsilcileri ve mesleki okullar bir arada yer alacak. Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu oluşturularak her yıl iki defa toplanacak ve mesleki eğitimin daha işlevsel hale getirilmesi ile ilgili yerel düzeyde kararlar alacaklardır.

Sektör temsilcileri, yerel yönetimler, ilgili kurum ve kuruluşlarımız mesleki ve teknik öğretim kurumlarımız ile işbirliği yapacaklardır. 5 yıllık imza altına alınacak bu protokol ile okulların ve sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürütülecektir. Okullar ve sektörün birlikte çalışması mesleki eğitimi güçlendireceği gibi, sektörün ihtiyacı olan kalifiye elemanların yetişmesine de katkı sağlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın mesleki eğitim kurumlarına yönelik yeni yayımlanan genelgesi doğrultusunda düzenlenen protokol imza töreni, Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Kumluca Kaymakamı Dr.Polat Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe,KUTSO Yön.Kur.Başkanı Murat H.Günay, Esnaf Odası Başkanı Atacan Ertürk, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ayşegül Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ile şube müdürleri ve Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızda görevli müdür ve müdür yardımcıları katılmıştır.

İki bölüm halinde düzenlenen toplantının birinci bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin tarafından gündeme ilişkin bir açılış konuşması yapılmıştır. Ardından Kumluca’da mesleki eğitim veren okullar, eğitim programları ve öğrenci sayıları ile ilgili sunum yapıldı. Sunumun sonrasında Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu tarafından 5 yıllık okul-sektör işbirliğini içeren Protokol imzalandı.

Toplantının ikinci bölümünde de Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu tarafından Kumluca’daki Mesleki Eğitim’in Güncel Haline ilişkin bir değerlendirme toplantısı yapılarak imza töreni sona ermiştir.

 

 27-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-201627-12-2016